اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
کد خبر: ۹۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۷ - ۱۱ تير ۱۳۹۷ - 02 July 2018
استاندار تهران اعلام کرد:
استاندار تهران با اشاره به بخشنامه ابلاغ شده استانداری به دستگاه های اجرایی استان تهران در زمینه رعایت صرفه‌جویی در مصرف آب و برق گفت: هر دستگاهی به این بخشنامه عمل نکند، قطعاً آب و برق آنها قطع می‌شود.

دستگاه‌های اجرایی تهران موظف به صرفه‌جویی در مصرف آب و برقبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از پاون، محمدحسین مقیمی استاندار تهران درباره بخشنامه ابلاغی آن استانداری به دستگاه‌های اجرایی استان تهران برای قطع سیستم‌های سرمایشی در ساعات پیک مصرف و رعایت صرفه‌جویی در مصرف آب و برق، اظهار داشت: با توجه به کاهش بارندگی و نبود ذخیره آب مطمئن در پشت سدها و اینکه در نیروگاه‌های برق‌آبی برای تولید برق مطلوب حدود 4 هزار مگاوات کسری داریم، بایستی در مصرف برق و آب حداکثر صرفه‌جویی را به‌عمل آوریم و با مدیریت درست در مصرف از اثرات این چهار هزار مگاوات کسری بکاهیم.

وی با اشاره به زمان اوج مصرف استان تهران که روزانه از ساعت 13 تا 16 است، تصریح کرد: در این خصوص بر آن شدیم با ابلاغ بخشنامه‌ای به تمامی دستگاه‌های اجرایی استان تهران بزرگ اعم از وزارتخانه ها، سازمان‌ها، شهرداری و.. بخواهیم که از اول تیرماه 10 درصد مصرف برق خود را کاهش داده و از ساعت 13:30 سیستم‌های سرمایشی را قطع کنند.

مقیمی اضافه کرد: همچنین خواسته بودیم که در مصرف آب نیز از اول خردادماه صرفه‌جویی کرده و 20 درصد از مصرف خود را کاهش دهند.

استاندار تهران با اشاره به اینکه نظارت و کنترل مصرف آب و برق این دستگاه‌ها بر عهده شرکت آب و فاضلاب و شرکت‌های توزیع برق در استان تهران است، ادامه داد: اگر هر دستگاهی نسبت به این بخش‌نامه و صرفه‌جویی مصرف آب و برق عمل نکند، قطعاً برخورد خواهد شد و آب و برق آنها قطع می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در استان تهران همانند چند استان دیگر تغییر ساعت اداری برای مدیریت مصرف برق اعمال خواهد شد، عنوان کرد: چنانچه درجه حرارت از 45 درجه افزایش پیدا کند، حتماً تصمیم‌گیری لازم در این باره انجام خواهد شد.

مقیمی در انتهای سخنان خود خواستار صرفه‌جویی مردم در مصرف آب و برق شد و گفت: امیدوارم مردم عزیزمان در این زمینه همکاری ویژه‌ای داشته باشند و در ساعات اوج مصرف از به‌کارگیری وسایل برقی پر مصرف اجتناب کنند تا ایام پیک را بدون بحران و خاموشی سپری کنیم.


نام:
ایمیل:
* نظر: