اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳
کد خبر: ۹۱۴۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۷ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - 13 June 2018
سرپرست شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران اظهار کرد؛
پیرو مصاحبه برخی افراد و جریان‌ها مبنی بر کاهش عمدی خروجی آب کارون از سد گتوند، سرپرست شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران اعلام کرد: هیچ‌گونه کاهش عمدی خروجی آب در این خصوص وجود ندارد.

تکذیب کاهش عمدی خروجی آب از سد گتوند

به گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، بهروز مرادی سرپرست شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با تکذیب خبر فوق افزود: اساساً وظیفه شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران بهره‌برداری از این سد می‌باشد و این شرکت هیچ‌گونه دخل و تصرفی در خصوص تسهیم و تخصیص منابع آب این سد ندارد. 

وی همچنین با اشاره به متوسط دبی ورودی روزانه در فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه و 5 روزه ابتدایی خردادماه سال 1397 افزود: با توجه با کاهش محسوس آورد رودخانه کارون در خردادماه، میزان خروجی آب نسبت به اردیبهشت‌ماه افزایش داشته است به‌گونه‌ای که طی فروردین سال جاری متوسط دبی ورودی به مخزن حدود 112 مترمکعب بر ثانیه بود، حال‌آنکه متوسط دبی خروجی افزون بر 132 مترمکعب بر ثانیه بوده است.

 بنابر اظهار مرادی کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت نیرو، استانداری خوزستان و اداره کل جهاد کشاورزی خوزستان وظیفه و مسئولیت تعیین میزان و زمان رهاسازی آب رادارند و شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، صرفاً مصوبات را اجرایی می‌کند.

 


نام:
ایمیل:
* نظر: