اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
کد خبر: ۹۱۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۵ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - 10 June 2018
رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد: طرح تابستانه پلیس راهور از 24 خرداد سال جاری آغاز و تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت.

24 خرداد؛ آغاز طرح تابستانه ترافیکی پلیس راهور

به گزارش عصرپرس، سردار تقی مهری، در شصت و دومین جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح های ویژه ترافیکی اظهار داشت: طرح های ویژه ترافیکی ماه مبارک رمضان در ایام مختلفی مانند لیالی قدر، مراسم سالگرد ارتحال امام، روز قدس و ... خوشبختانه به خوبی انجام گرفت.

وی افزود: در آستانه عید سعید فطر هستیم و پیشاپیش فرا رسیدن این ایام را تبریک و تهنیت می گویم، همه ساله با شروع عید سعید فطر و تعطیلات آن، هموطنان عزیز مسافرت های برون شهری را آغاز می کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: براساس تجربیات سال های گذشته در تعطیلات عید فطر شاهد حجم مسافرت های هموطنان عزیز هستیم به طوری که این میزان گاهی نسبت به برخی روزهای عید نوروز نیز بیشتر است، بنابراین هماهنگی ها در راستای تسهیل تردد ها باا هم اندیشی در این جلسه صورت می گیرد.

سردار مهری خاطر نشان کرد: همزمان با عید سعید فطر و تعطیلات این ایام شاهد آغاز سفرهای تابستانه هستیم و باید بگویم فصل تابستان پرترددترین فصل سال است و در این میان در ماه شهریور شاهد بیشترین میزان تردد مسافران هستیم. که لازم است اقدامات و هماهنگی های لازم در راستای کاهش سوانح جاده ای صورت بگیرد.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به هماهنگی های مطلوب میان دستگاه های امدادی و خدماتی اظهار داشت: در تابستان سال 96 براساس آمار پزشکی قانونی 4 هزار و 939 نفر در تصادفات جان باختند که بیش از 73 درصد آن در جاده ها و تصادفات برون شهری بوده است.

وی با بیان اینکه براساس آمار 66 درصد از تصادفات در 30 کیلومتری شهرها به وقوع می پیوندد، افزود: باید در این راستا اقدامات پیشگیرانه و لازم صورت بگیرد.

رئیس پلیس راهور ناجا سرعت و سبقت غیرمجاز و عدم توجه به جلو را بیشترین علل تصادفات سال گذشته اعلام کرد و گفت: بیش از 78 درصد از تصادفات به علت این عوامل رخ داده است ، بنابراین پلیس بر تخلفات حادثه ساز تمرکز ویژه ای دارد.

سردارمهری یادآور شد: در تابستان سال گذشته بیشترین تصادفات در بازه زمانی 4 بعدازظهر تا 12 شب اتفاق افتاده است.

وی اضافه کرد: سال گذشته به طور میانگین ماهانه هزار و 350 نفر در تصادفات جان خود را از دست داده اند. که این میزان در ایام تابستان هزار و 646 نفر بوده است.

سردار مهری اشاره کرد: در تابستان سال گذشته به طور میانگین روزانه 53 نفر در تصادفات جان خود را از دست داده اند و بیشترین آن مربوط به شهریور ماه یعنی حدود هزار و 746 نفر است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، 24 خرداد ماه را آغاز اجرای طرح ترافیکی تابستانه پلیس اعلام کرد و گفت: اجرای این طرح تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: همه دستگاه های امدادی و خدماتی با همکاری و تقویت تجهیزات، امکانات و پایگاه ها برای خدمات دهی به هموطنان و مسافران نوروزی اقدام خواهند کرد.

سردار مهری از اجرای طرح ویژه ترافیکی پلیس همزمان با عید سعید فطر خبر داد و افزود: هماهنگی های لازم در این راستا صورت گرفته و طرح ویژه پلیس راهور در این ایام اجرایی می شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: