اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
کد خبر: ۹۰۵۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - 02 June 2018
کارشناس هواشناسی اعلام کرد:
کارشناس هواشناسی از ادامه بارش های رگباری در بیشتر نقاط کشور خبر داد.

ادامه بارش های رگباری در بیشتر نقاط کشوربه گزارش عصرپرس از صدا و سیما، مرتضی ضرابی کارشناس هواشناسی افزود: امروز و فردا همچنان شاهد رگبارهای بهاری در بخش هایی از شمال غرب و غرب کشورمان، دامنه های جنوبی البرز، استان های ساحلی خزر، بخش هایی از مرکز، دامنه های مرکزی زاگرس و همچنین شمال شرق کشور خواهیم بود.

وی گفت: شدت بارش ها امروز منجر به بروز سیلاب و آبگرفتگی معابر عمومی می شود که در بخش های شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، شمال خراسان رضوی، مناطقی از خراسان شمالی ، لرستان و استان مرکزی خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز هموطنان از رفتن به ارتفاعات به ویژه در ساعات عصر خودداری کنند چرا که خطر صاعقه و آذرخش در کمین است.

وی گفت: پدیده دیگر وزش باد است که عمدتا نیمه شرقی کشور، بخش هایی از جنوب شرق، شرق، بخش هایی از یزد، اصفهان، قزوین، سمنان، تهران و البرز را تحت تاثیر قرار می دهد.

کارشناس هواشناسی با اشاره به کاهش دما در برخی نقاط کشور تصریح کرد : از امروز در استان های ساحلی خزر، روند کاهش دما آغاز شده است که پیش بینی می کنیم فردا دمای هوا 5 تا 10 درجه در این نقاط کاهش پیدا کند و همراه با بارندگی خواهد بود.

ضرابی ادامه داد: فردا خنکی هوا در تهران، زنجان، البرز و قزوین با کاهش دمای بین 4 تا 7 درجه احساس خواهد شد.

وی افزود: تمرکز بارش ها در تهران، شمال خراسان رضوی، زنجان ، قزوین، البرز ، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، لرستان و استان مرکزی خواهد بود.

کارشناس هواشناسی گفت: امروز آب های دریای خزر مواج و متلاطم پیش بینی می شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: