اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
کد خبر: ۸۹۶۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - 28 May 2018
سومین نشست کشورهای حوزه دریای خزر با هدف تامین ایمنی و امنیت و حفظ محیط زیست دریای خزر امروز در تهران برگزار شد.

برگزاری سومین نشست کشورهای حوزه دریای خزربه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس از صدا و سیما، هادی حق شناس معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سومین نشست پنج کشور حاشیه دریای خزر به دنبال این است که به مقرراتی دست پیدا کند که ایمنی تردد شناورها در دریای خزر را افزایش بدهد.

حق شناس گفت: در این نشست پنج کشور جمهوری اسلامی ایران، روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و آذربایجان حضور دارند و اجلاس فعلی که در تهران برگزار می شود به دنبال رسیدن به تفاهم مشترک در خصوص ارتقاء ایمنی و حفاظت محیط زیست دریایی است.

وی افزود: افزایش تردد کالاهای نفتی و غیرنفتی در دریای خزر و گسترش بنادر را داریم و در حال حاضر ظرفیت ایجاد شده در بنادر دریای خزر 130 میلیون تن است .

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: تعداد 300 فروند شناور در دریای خزر تردد دارد که بخشی از آنها با پرچم جمهوری اسلامی تردد می کند.

وی گفت: با توجه به افزایش اکتشافات نفت و استخراج نفت و همچنین افزایش حمل و نقل کالا منجر به افزایش فعالیت بنادر و افزایش تردد کشتی ها خواهد شد که باید به مقررات ایمنی دست پیدا کنیم.

حق شناس افزود: با توجه به اینکه دریای خزر دریایی بسته است 5 کشور حاشیه آن باید تصمیم بگیرند که چه مقرراتی با هم در دریای خزر داشته باشند.


نام:
ایمیل:
* نظر: