اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
کد خبر: ۸۷۵۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۹ - ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 10 May 2018
با حضور وزیر بهداشت، پنج قلم داروی تولیدی در شرکت باختر بیوشیمی کرمانشاه رونمایی شد.

رونمایی از 5 داروی ضد ویروس در کرمانشاه با حضور وزیر بهداشت

به گزارش عصرپرس به نقل از وبدا، این داروها در درمان هپاتیت B و هپاتیت C و پیشگیری و درمان ایدز کاربرد دارند. این 5 داروی خوراکی شامل قرص Sofosbuvir+Velpatsvir، قرص Tenofovir alfenamide fumarate، قرص Emtricitabine /Tenofovir Alfafenamide Fumarate، داروی Emtricitabine + Tenofovir Disoprixil و داروی Doul tegravir است که دو داروی نخست برای نخستین بار در کشور تولید می شود و ایران پس از آمریکا و اروپا، تولید کننده این دارو است و سه داروی دیگر نیز ضد ویروس HIV ایدز است.

محمدی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه داروهای جدید کنترل و پیشگیری از ایدز برای اولین بار در کشور تولید می شود، افزود: داروهای ضد ویروس ایدز که امروز رونمایی شد، نقش بسیار مهمی در پیشگیری از ایدز و به ویژه برای مادران باردار مبتلا به ایدز، دارد.

وی تصریح کرد: تولید این داروها نه تنها نیاز کل کشور را پوشش می دهد بلکه ظرفیت صادرات مناسبی دارد و در سالهای آینده، محصولات این شرکت می تواند به کشورهای دنیا صادر شود.

محمدی یادآور شد: کارخانه داروسازی باختر بیوشیمی، بزرگترین کارخانه تولید داروهای ضد ویروس در کشور است.

شرکت داروسازی باختر بیوشیمی در حال حاضر بیش از 140 قلم دارو تولید می کند و این شرکت اولین تولید کننده داروهای خوراکی MS است


نام:
ایمیل:
* نظر: