اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
کد خبر: ۸۷۴۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۸ - ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 09 May 2018
مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی:
مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به خروج آمریکا از برجام و تاثیر آن روی فرآیند صادرات نفت ایران گفت: باید به ساخت داخل اعتقاد داشته باشیم و از فرصتی که برجام و اتحادیه اروپا به ما داده است، استفاده کنیم.

کسی خروج ایران از بازارهای بین‌المللی نفت را نخواهد دید

به گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس، سید پیروز موسوی در نشست خبری که در حاشیه چهارمین روز از نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد، اظهارکرد: رئیس جمهور شب گذشته آینده را روشن کرد؛ بنابراین باید به ساخت داخل اعتقاد داشته باشیم و از فرصتی که برجام و اتحادیه اروپا به ما داده است، استفاده کنیم.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که امروز بین این شرکت و یک شرکت انگلیسی امضاء شد، گفت: امروز شاهد حضور رایزن انگلیس بودیم و طبق تفاهم‌نامه‌ای که امضاء شد قرار است تجهیزات مهمی که پشتیبان تولید در کشور است، در اختیار ما قرار دهند. در واقع هم در زمینه آموزش و هم در زمینه تعمیرات این شرکت به کمک ما خواهد آمد.

مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بیان اینکه در سال گذشته ۱۰۵۰ نفتکش در پایانه‌های عسلویه، ‌ خارگ و پایانه‌های شمال حضور یافتند، گفت: این میزان در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۵ معادل ۳۸ درصد رشد داشته است. همچنین در سال گذشته پذیرای کشتی‌های بزرگ‌تری در خارگ بودیم. در زمان تحریم‌ها، ‌کشتی‌های خارجی به جز کشتی‌های ژاپنی اجازه ورود به خلیج فارس را نداشتند.

موسوی با اشاره به آغاز سوآپ نفت خام از سال گذشته از ترکمنستان گفت: در این راستا تاکنون ۷۱ نفتکش تخلیه شده و حدود ۳.۵ میلیون بشکه نفت سوآپ شده است.

 

 


نام:
ایمیل:
* نظر: