اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
کد خبر: ۸۷۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۰ - ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 09 May 2018
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو اعلام کرد:
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو گفت: با توجه به نیازهای استخدامی اعلام شده توسط شرکت‌های وابسته (غیردولتی)، زیرمجموعه توانیر و آب و فاضلاب، وزارت نیرو در نظر دارد با برنامه‌ریزی لازم نسبت به برگزاری آزمون مربوطه حداکثر تا پایان مهرماه سال جاری به منظور جذب حدود دو هزار نفر در شرکت‌های مذکور اقدام نماید.

جذب دو هزار نیروی جدید در وزارت نیرو

به گزارش عصرپرس از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، علی اکبر مهاجری به نحوه محاسبه حقوق پرسنل شرکت‌های برق منطقه‌ای پرداخت و افزود: با توجه به اینکه شرکت‌های وزارت نیرو به دو بخش دولتی و غیردولتی تقسیم می‌شوند بدین منظور حقوق و مزایا بخش غیردولتی تابع مصوبات شورای‌عالی کار و بخشنامه‌های صادره توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی افزود: با توجه به صدور مصوبه شورای عالی کار و بخشنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بخشنامه مربوط به افزایش حقوق و مزایای کارکنان شرکت‌های غیردولتی در تاریخ 9 اردیبهشت با امضای وزیر نیرو به شرکت‌های مذکور ابلاغ شده است كه بر اساس این بخش‌نامه حقوق و مزاياي شرکت‌های مذکور در چارچوب طرح طبقه‌بندی و ارزشیابی مشاغل شرکت‌های وابسته (غیردولتی) به طور ميانگين حدود 15 درصد افزایش می‌یابد.

مهاجری با بیان اینکه حداقل دستمزد روزانه در این شرکت‌ها 370 هزار و 423 ریال تعیین شده و از ابتدای فروردین‌ماه امسال قابل پرداخت است، تصریح کرد: در بخش دولتی نیز در چارچوب قانون بودجه سال 1397 و ضوابط اجرایی آن که اخیراً به تصویب هیات وزیران رسیده است اقدام خواهد شد و افزايش‌هاي مرتبط با اين مصوبه نيز در حوزه ستادی وزارت نیرو و شرکت­‌های تابعه دولتی از ابتدای فروردین‌ماه امسال قابل اعمال خواهد بود.

معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو با اشاره به اینکه بر اساس قانون، حداقل حقوق در بخش کارگری حدود 20 درصد و در بخش كارمندي حدود 16 درصد افزایش داشته است، عنوان کرد: در همین راستا طرحی برای همسان‌سازی حقوق کارکنان مدت معین در دستور کار دولت قرار گرفته است و امید می‌رود در صورت تامین منابع مالی تصویب و ابلاغ شود.

وی خاطرنشان کرد: با تصویب و ابلاغ این طرح که به تصویب شورای حقوق دستمزد کشور رسیده است نگرانی بخش ديگري از پرسنل وزارت نیرو مرتفع خواهد شد. مطمئناً با درک بالای همکاران اعم از مدیران و کادرهای عملیاتی از شرایط کنونی کشور، آب و برق که زیربنای همه زیربناهاست با بهترین شکل مدیریت شود.

مهاجری در بخش دیگری از سخنان خود به مباحث مرتبط با حوزه جذب و استخدام اشاره کرد و افزود: با توجه به لزوم ارائه خدمات مستمر و با کیفیت، وجود افراد توانمند و کاربلد و مؤثر همواره موردنیاز صنعت خواهد بود. طبیعی است همکارانی که از توانایی، انگیزه و انضباط کاری بهره کافی داشته باشند نسبت به آینده شغلی خود باید مطمئن باشند و وزارت نیرو از چنین افرادی حمایت خواهد کرد. در همین ارتباط به‌ویژه از ابتدای دولت یازدهم سیاست جذب نیروی انسانی در شرکت‌های تابعه و وابسته تغییر اساسی کرده است و تلاش شده است نیروی انسانی موردنیاز از طریق آزمون عمومی و از بین شایسته‌ترین افراد انجام شود.

معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو یادآور شد: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون تعداد هزار و 946 نفر در بخش دولتی و تعداد دو هزار و 860 نفر در بخش غیردولتی از طریق برگزاری آزمون‌های استخدامی (مجموعاً 4806 نفر) در صنعت جذب شده است که این سیاست در دولت دوازدهم به نحو بارزتری تقویت شده است.

جذب دو هزار نیروی جدید در وزارت نیرو

وی تاکید کرد: با توجه به نیازهای استخدامی اعلام شده توسط شرکت‌های وابسته (غیردولتی) زیرمجموعه شرکت توانیر و آب و فاضلاب، وزارت نیرو در نظر دارد با برنامه ریزی لازم نسبت به برگزاری آزمون مربوطه حداکثر تا پایان مهرماه سال جاری به منظور جذب حدود دو هزار نفر در شرکتهای مذکور اقدام نماید. تمامی همكاران حجمي، شركتي و پيمانكاري مي‌توانند در آزمون‌ها شركت كنند و در صورت قبولي و شرايط احراز به صورت مستقيم با شركت‌هاي وابسته همكاري نمايند.

مهاجری افزود: در شرکت‌های تابعه (دولتی) نیز با توجه به اینکه هرگونه جذب و استخدام در چارچوب  سند برنامه‌ریزی نیروی انسانی مستلزم اخذ مجوز از سازمان اداری و استخدامی است، اسناد برنامه‌ریزی به تفکیک حوزه‌های مختلف صنعت تهیه و به سازمان اداری و استخدامی کشور ارسال شده است. در این راستا تاكنون تعداد 10 مجوز به حوزه ستادی و 24 مجوز به شرکت تولید نیروی برق حرارتی اختصاص یافته است و در خصوص سایر بخش‌ها در حال پيگيري هستيم که در صورت اخذ مجوز، نیروی انسانی مورد نیاز از طریق شرکت در آزمونهای مشترک دستگاه‌­های اجرایی تامين مي‌شود. اين آزمون توسط سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان سنجش برگزار خواهد شد.

معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو یادآور شد: فرآیند استخدام آزمون مورخ 22 اردیبهشت 96 شرکت‌های وابسته (غیر دولتی) به تعداد 1066 نفر خاتمه یافته و از 49 شرکت صرفاً پرونده هشت شرکت در حال طی مراحل نهایی است و مجوز سایر شرکتها صادر شده است لذا شرکتها در مرحله دعوت از داوطلبان برای شروع به کار هستند .

وی خاطرنشان کرد: با توجه به فراخوان صورت گرفته در شرکت‌های آب و فاضلاب به منظور جذب فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاههای برتر، فرآیند بررسی مدارک و مصاحبه داوطلبان خاتمه یافته و پس از دریافت تاییدیه رتبه اول/ دومی داوطلبان از دانشگاه­های محل تحصیل، مجوز استخدام افراد مشمول صادر می‌شود .

اعلام فراخوان عمومی مجدد برای انتخاب مدیران وزارت نیرو

مهاجری خاطرنشان کرد: با تاکیدات وزیر نیرو برای اولین بار در کشور انتخاب مدير روابط عمومي وزارت نيرو از طريق فراخوان عمومي انجام گرفت و قرار است براي انتخاب بخش ديگري از مدیران از طريق اطلاع رسانی عمومی، از بین دواطلبان واجد شرایط و پس از طی مراحل بررسی و ارزیابی اولیه، آزمون و مصاحبه و رتبه‌بندی انجام گيرد.

معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو در پایان گفت: یکی ديگر از برنامه‌های سال 97 این معاونت علاوه بر توجه به آموزش همکارانی که ارتباط مستقیم قراردادی با شرکت‌های تابعه و وابسته دارند توجه به همکاران شرکت‌های پیمانکار بهره‌برداری است. از ابتدای سال 97 کلیه همکارانی که در  مشاغل کلیدی شرکت‌های پیمانکار مشغول انجام خدمت خواهند بود از آموزش‌های برنامه‌ریزی شده بهره‌مند خواهند شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: