اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
کد خبر: ۸۷۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۱ - ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 07 May 2018
با حضور شرکت‎های داخلی و خارجی
۱۴ بلوک اکتشافی-توسعه‎ای شرکت ملی نفت ایران در مجموع با مساحت تقریبی بیش از ۸۰ هزار کیلومتر مربع، واقع در ۶ حوضه رسوبی کشور در حضور نمایندگان شرکت‎های داخلی و خارجی در نمایشگاه بین‎المللی صنعت نفت معرفی شد.

بلوک‎های اکتشافی-توسعه‎ای شرکت ملی نفت ایران معرفی شد

به گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس، با توجه به این‌که بر اساس مصوبه صادره از هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران به‌زودی مناقصه واگذاری بلوک‌های اکتشافی برگزار خواهد شد، نشست معرفی بلوکهای اکتشافی-توسعهای شرکت ملی نفت ایران صبح امروز (دوشنبه، ۱۷ اردیبهشت ماه) در دومین روز برگزاری بیست‌وسومین نمایشگاه بینالمللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در سالن خلیج فارس نمایشگاه بینالمللی تهران برگزار شد.

بلوکهای معرفی شده، ترکیبی از بلوکهای دارای پتانسیل اکتشافی بالا واقع در حوضههای رسوبی بالغ و شناخته شده و بلوکهای مربوط به حوضههای رسوبی جدید هستند که از میان آن میتوان به چهار بلوک اکتشافی در حوضه رسوبی زاگرس شامل یک بلوک در ناحیه لرستان، یک بلوک در زیرحوضه فارس و ۲ بلوک در زیرحوضه دزفول شمالی و دشت آبادان اشاره کرد.

در این نشست، سه بلوک دریایی در حوضه خلیج فارس و سه بلوک اکتشافی در حوضه کپهداغ در شمال شرق ایران معرفی شد.

معرفی یک بلوک اکتشافی در حوضه رسوبی مغان در شمال غرب ایران که دارای سیستم هیدروکربوری اثبات شده است و یک بلوک اکتشافی در حوضه ایران مرکزی و ۲ بلوک اکتشافی به نام‌های تایباد و سیستان به عنوان بلوکهای واقع در حوضههای رسوبی جدید در شرق ایران، دیگر بلوکهای معرفی شده در این نشست تخصصی بودند.

استفاده از توان ملی و فنی شرکت‌های بین‌المللی در کشف منابع نفت و گاز در کشور از اولویت‌های شرکت ملی نفت ایران و مدیریت اکتشاف است و به همین منظور این مدیریت تصمیم دارد در آینده نیز نسبت به معرفی تعداد بیشتری از بلوک‌های اکتشافی در دریا و خشکی اقدام کند.

بیست‌وسومین نمایشگاه بینالمللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، از دیروز (۱۶ اردیبهشت ماه) در محل دائمی نمایشگاههای بینالمللی تهران آغاز به کار کرده است و ۱۹ اردیبهشت ماه به کار خود پایان میدهد.


نام:
ایمیل:
* نظر: