اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
کد خبر: ۸۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۳ - ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 06 May 2018
رییس هیات عامل ایمیدرو:
رئیس هیات عامل سازمان توسعه نوسازی، معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: پروژه پارس فولاد سبزوارکه امروز با حضور رئیس جمهوری به طور رسمی در جوین افتتاح شد جزو هفت طرح بزرگ فولادی در ایران است.

پروژه فولاد سبزوار جزو هفت طرح بزرگ فولادی است

به گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس، مهدی کرباسیان در حاشیه مراسم افتتاح طرح پارس فولاد سبزوار افزود: اجرای این پروژه سال 1392 در ابتدای دولت یازدهم به دلیل مشکلات زیرساختی نظیر آب و برق و راه آهن تعطیل شده بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ایمیدرو به لحاظ مالی با مشکل مواجه بود، بر اساس اصل 44 قانون اساسی 85 درصد از هزینه اجرای این پروژه از طریق مشارکت شرکت سرمایه گذاری بانک پارسیان واگذار و 15 درصد از طریق ایمیدرو تامین شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با بهره برداری از این طرح تولید 800 هزار تن آهن اسفنجی به ظرفیت تولید فولاد در ایران اضافه شد. از مزیتهای دیگر این طرح ایجاد توازن در جهت زنجیره تولید فولاد کشور است.

وی افزود: از پارسال تاکنون چهار میلیون تن آهن اسفنجی از پنج طرح فولادی در ایران تولید شده که پروژه پارس فولاد سبزوار پنجمین طرح فولادی در سطح کشور به شمار می رود.

کرباسیان حجم تولید آهن اسفنجی در کشور را سال 1392 حدود 21 میلیون تن عنوان و بیان کرد: سال 1396 این میزان از مرز 31 میلیون تن عبور کرد و امسال نیز انتظار این است از 35 میلیون تن فراتر رود.

وی گفت: هم اینک ظرفیت تولید فولاد در ایران به حدی رسیده که در این حوزه صادرات به خارج صورت می گیرد و پس از برجام 9 میلیون تن معادل 20 درصد ظرفیت فولاد کشور صادر شده است. برای توسعه اقتصاد مقاومتی و پویا در این حوزه نیازمند شناسایی بازارهای جدید جهانی هستیم.

لازم به ذکراست واحد تولیدی شرکت پارس فولاد سبزوار امروز با حضور رئیس جمهور در شهر نقاب به بهره برداری رسید. نقاب مرکز شهرستان 54 هزار نفری جوین در فاصله 310 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.


نام:
ایمیل:
* نظر: