اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
کد خبر: ۸۶۷۳
تاریخ انتشار: ۱۸:۱۷ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 05 May 2018
وزیر صنعت، معدن و تجارت خبرداد:
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کشور ما در چند ماهه سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۰ برابر متوسط افزایش تولید زنجیره فولاد جهان، افزایش تولید در حوزه فولاد داشته است‌

تولید بیش از ۱۰ برابر متوسط جهانی در زنجیره فولادبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از شاتا،محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی اظهار داشت: تولید فولاد کشور در دولت های یازدهم و دوازدهم افزایش پیدا کرده است و در چند ماهه اول سال ۲۰۱۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن افزایش بیش از ۴۷ درصدی تولیدات فولادی داشتیم، این در حالی است که نرخ متوسط افزایش تولیدات فولادی در دنیا ۴.۱ درصد بوده است.

وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به کالای با کیفیت باید نوسازی صنعتی انجام دهیم،تصریح کرد: با همت نمایندگان مجلس بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی واحدهای صنعتی کشور در نظر گرفته شده است که ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان آن در طول سال اختصاص خواهد یافت.

شریعتمداری با اعلام اینکه میزان تولید کالای قابل رقابت با نوسازی صنعتی افزایش خواهد یافت، گفت: یکی از مهمترین توجهات ما برای حمایت از کالای ایران ارتقای کیفیت آن است و ایجاد شرایط اعتباری مناسب برای خرید مطلوب کالای ایرانی توسط خریداران نیز باید مورد توجه واقع شود که در این زمینه باید قدمهایی با همکاری سیستم بانکی در سال ۹۷ برداشته شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای استفاده از کالای ایرانی در حوزه فرهنگی و رسانه ای نیز باید گام های خوبی برداشته شود. شریعتمداری در پایان تصریح کرد: کشور ما امروز یک کارگاه بزرگ صنعتی در رشته های مختلف است، تولیدات ما در بسیاری حوزه ها تولیدات قابل اعتنایی در جهان هستند.


نام:
ایمیل:
* نظر: