اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
کد خبر: ۸۵۲۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۴ - ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 23 April 2018
رییس هیأت عامل ایمیدرو مطرح کرد:
رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: پنجمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی آلومینیوم ایران بستر مناسبی را برای همکاری شرکت‌‌های داخلی و خارجی فراهم آورده تا بتوانند اقدام به مذاکره و عقد قرارداد در جهت توسعه صنعت آلومینیوم ایران کنند.
پنجمین کنفرانس آلومینیوم، بستری برای توسعه همکاری های بین المللیبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از ایمیدرو، مهدی کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو در آستانه برگزاری این رویداد بین المللی با بیان این مطلب، افزود: مطابق با سند چشم‌انداز توسعه و افق 1404 مبنی بر جذب سرمایه‌گذار خارجی، ایجاد ارزش افزوده بالا در صنعت آلومینیوم و لزوم تحقق اهداف ایمیدرو، این رویداد در عین حال بستر مناسبی نیز برای شرکت‌‌ها و تولیدکنندگان بزرگ خارجی فراهم آورده تا بتوانند سهمی از بازار ایران را به خود اختصاص دهند.

وی ادامه داد: با توجه به تمدید قرارداد بهره‌برداری از معدن بوکسیت در گینه و وجود زمینه مناسب برای فعالیت تولیدکنندگان داخلی و بهره‌برداری از این ظرفیت، کنفرانس آلومینیوم محفل مناسبی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی و مشارکت با نهادها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری داخلی را فراهم آورده است.

کرباسیان اضافه کرد: همچنین شرکت‌کنندگان زیادی از کارخانه ها و مراکز صنعتی، دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور در این کنفرانس به ارائه مقالات خواهند پرداخت که زمینه‌ساز غنای علمی این رویداد خواهند بود.

وی همچنین افزود: این مهم که فلز آلومینیوم به عنوان یک فلز سبک پرکاربرد از یک کنفرانس و نمایشگاه تخصصی در سطح استانداردهای بین‌المللی برخوردار است، مایه خرسندی است که می‌تواند در راستای توسعه صنایع مرتبط با این فلز نقش پررنگی را ایفا کند. البته جای تاسف باقی است که این صنعت نتوانسته است جایگاه واقعی خود را در صنایع بنیادین کشور یافته و مسیر توسعه را مطابق انتظارات و اهداف بپیماید که امید است با برگزاری این رویدادها بتوانیم بخشی از این مشکلات را برطرف کنیم.

مجتمع آلومینیوم جنوب اردیبهشت‌ماه سال آینده آغاز به کار می کند
رییس هیأت عامل ایمیدرو ضمن ابراز امیدواری جهت برگزاری این رویدادها و رسیدگی به مسایل مرتبط و نیز ارایه آخرین دستاوردهای این صنعت، در راستای توسعه صنایع زیربنایی و روبنایی کشور، خبر داد: مجتمع آلومینیوم جنوب نیز در اردیبهشت‌ماه سال آینده با ظرفیت 300 هزار تن در سال آغاز به کار خواهد کرد که این مهم منجر به افزایش ظرفیت تولید آلومینیوم کشور به مقدار دو برابر خواهد شد و گام مهمی در جهت تحقق اهداف اسناد توسعه بالادستی خواهد بود.

در حاشیه پنجمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی آلومینیوم ایران، دوره‌های آموزشی متعددی از طرف استادان برجسته بین‌المللی تدارک دیده شده‌است.

این رویداد به همت مرکز تحقیقات آلومینیوم ایران وابسته به دانشگاه علم و صنعت ایران و همکاری ایمیدرو، هر دو سال یک بار با مشارکت گسترده صنعتگران و دانشگاهیان داخلی و خارجی برگزار می‌شود. حضور بزرگان صنعت آلومینیوم داخلی در زمینه‌های مختلف اعم از انواع شمش‌ها، ورق، سیم و کابل، پروفیل و صنایع پایین‌دستی آن‌ها، موجبات رونق بیش از پیش نمایشگاه و کنفرانس را فراهم آورده است.

پنل‌های تخصصی کنفرانس نیز با محوریت مشکلات و معضلات بنیادین صنعت آلومینیوم و با همکاری ایمیدرو تنظیم شده است که با حضور چهره‌های صنعتی و مدیریتی به این چالش‌ها پرداخته شده و بحث و تبادل نظر متخصصان و شرکت‌کنندگان می‌تواند به دستاوردهایی در راستای حل این مشکلات منتهی شود.

پنجمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی آلومینیوم در روزهای 4 و 5 و 6 اردیبهشت‌ماه در هتل المپیک تهران برگزار می شود. نمایشگاه این دوره، در فضایی بالغ بر 3000 مترمربع و با حضور بیش از 50 شرکت داخلی و خارجی در چهار سالن نمایشگاهی برپا خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: