اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲
کد خبر: ۸۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - 10 April 2018
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: تراز تجاری بخش معدن در سال گذشته با جهش پنج میلیارد دلاری نسبت به سال 91 به حدود چهار میلیارد دلار رسید.
تراز تجاری بخش معدن، سال گذشته به 4 میلیارد دلار رسیدبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از شاتا، جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، در سی و هفتمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در محل این اتاق، گفت: تراز تجاری بخش معدن در سال 91 منفی یک میلیارد دلار بود که با سیاست‌گذاری های صحیح دولت، برنامه ریزی و حمایت از معدن کاران و صنعتگران به چهار میلیارد دلار در پایان سال گذشته ارتقا یافت.

وی ادامه داد: در بخش صنعت فولاد و صنایع معدنی نیز در چهار سال گذشته 75 میلیون تن به ظرفیت زنجیره فولاد کشور اضافه شد که این دستاورد، بدون برنامه‌ریزی، حمایت و سرمایه‌گذاری امکان پذیر نبود.

وی یادآور شد: دستیابی به رکورد 195 میلیون تنی ظرفیت زنجیره فولاد کشور و روند افزایشی تولیدات معدن و صنایع معدنی (به جز سیمان و مصالح ساختمانی که کاهشی بودند) در سایه برنامه ریزی دولت حاصل شد.

بررسی آمارنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت، از تولید 19 میلیون و 77 هزار و 700 تن فولاد خام در کشور در 11 ماه سال 1396 و رشد 11.5 درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال 1395 حکایت دارد.

به گفته «مهدی کرباسیان» رئیس هیات عامل ایمیدرو، صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در 11 ماه پارسال به هشت میلیارد و 500 میلیون دلار رسید که 20 درصد کل صادرات کشور و نزدیک به پنج تا 6 درصد تولید ناخالص داخلی را شامل می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: