اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۸۳۹۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۵ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - 10 April 2018
وزیر بهداشت:
وزیر بهداشت با بیان این‌که نوسانات بازار ارز حتما بر روی دسترسی و قیمت مواد اولیه و تجهیزات پزشکی در بازار، تاثیر گذار است گفت: تا کنون اجازه نداده ایم که نوسانات بازار ارز بر روی حوزه سلامت و محصولات آن، اثرگذار باشد.

اجازه ندادیم که نوسانات بازار ارز برحوزه سلامت و محصولات آن اثرگذار باشد

به گزارش عصرپرس به نقل از وبدا، سید حسن هاشمی در حاشیه بازدید از بیمارستان در حال ساخت خیریه الغدیر بومهن، در خصوص تاثیر نوسانات ارز بر قیمت تجهیزات پزشکی، گفت: با تصمیم شب گذشته رییس جمهور و مسئولان اقتصادی دولت، باید ببینیم که هر کدام از دستگاه های اجرایی چه تکلیفی دارند و ما پیش بینی های داشتیم و تا قبل از جلسه شب گذشته، بلاتکلیف بودیم که خوشبختانه با تصمیم شب گذشته، وظایف دستگاهها مشخص شد.

وزیر بهداشت با اشاره به تامین مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی با استفاده از ارز خارجی، یادآور شد: نوسانات بازار ارز حتما بر روی دسترسی و قیمت مواد اولیه و تجهیزات پزشکی در بازار، تاثیر گذار است و یک طرف هم، بیمه ها به عنوان خریداران خدمات هستند و حتما باید تدبیر جدیدی اندیشیده شود.

هاشمی تصریح کرد: اجازه نداده ایم که نوسانات بازار ارز بر روی حوزه سلامت و محصولات آن، اثرگذار باشد اما این اقدام هم خیلی منطقی نیست چون وارد کننده باید با قیمت روز، دلار، خرید کند و فشار هم تا اندازه ای قابل تحمل است و تصمیمات ما باید علمی و منطقی باشد اما امیدواریم که با توجه به اراده دولت که شب گذشته اعلام شد، مشکلی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی پیش نیاید.

وزیر بهداشت همچنین با اشاره به بازدید خود از از بیمارستان در حال ساخت خیریه الغدیر بومهن گفت: یکی از مشکلات تهران این است که شهرستان هایی در آن ایجاد شده که هیچ فکری برای خدمات مورد نیاز آنها از جمله خدمات بهداشتی و درمانی نشده است.

هاشمی اظهار داشت: این بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی توسط مرحوم جابرانصاری یکی از خیرین بزرگوار بنا شده و تا چند ماه آینده به بهره برداری می رسد و اگر این بیمارستان ساخته نمی شد، هیچ امکانات درمانی در این منطقه وجود نداشت و مردم باید به تهران مراجعه می کردند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: برای جمعیت بیش از نیم میلیون نفر در سالهای آینده، با همکاری استانداری تهران در تامین زمین مورد نیاز و پیش بینی بودجه توسط نمایندگان تهران و سازمان برنامه و بودجه در بودجه سنواتی، باید بیمارستانی با ظرفیت تخت بالا ساخته شود تا این نیاز اساسی مردم در نزدیک ترین مکان به محل زندگی آنها، ارائه شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: