اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
کد خبر: ۸۳۶۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۴ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - 09 April 2018
نادری:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از وضعیت نابسامان در بازار ارز که به چالش در بازارها منتهی شده است، انتقاد کرد.
ارائه گزارش های کلیشه ای درباره بازار ارز از سوی مدیران بانک مرکزیبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از خانه ملت،شهاب نادری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت بازار ارز گفت: متاسفانه علی رغم اینکه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از ماه ها قبل در خصوص نوسانات بازار ارز به مسئولان ذی ربط هشدار می دهد، اما اقدام موثری برای مدیریت بازار صورت نگرفت.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از لازمه های حمایت از بخش تولید و کالاهای ایرانی، ایجاد ثبات در بازار ارز است، اما متاسفانه در ابتدای سال 97 قیمت دلار در ادامه روند صعودی به بیش از 5 هزار تومان رسید و این وضعیت نامناسب، بعد از تعطیلات نوروز  ادامه پیدا کرد.

تشدید گرانی ها با بی توجهی به مدیریت بازار ارز 
نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخش تولید با این وضعیت بازار ارز با چالش های بیشتری روبرو می شود و علاوه بر آن قیمت کالاها و خدمات بیشتر گران می شود.

نادری در ادامه ی گفت و گوی خود با خبرنگار خانه ملت، با انتقاد از کاهش شدید قدرت پول ملی، تصریح کرد: بانک مرکزی باید به این وضعیت نابسامان در بازار ارز خاتمه دهد، چراکه در چند ماه گذشته اقدام عملی برای مهار گرانی غیرمنطقی دلار دلار انجام نشد و تیم اقتصادی دولت دوازدهم، باید پاسخگوی وضعیت موجود در بازار باشد، چرا که اگر قیمت دلار حتی براساس نرخ تورم نیز افزایش می یافت باید قیمت این ارز نهایتا به حدود 4400 تومان می رسید.

وی ادامه داد: آنچه مشخص است بخشی از افزایش قیمت دلار حبابی است، بنابراین باید این حباب با اقدامات اقتصادی از بین برود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اینکه مدیران بانک مرکزی بخواهند در جلسه فردای کمیسیون اقتصادی مجلس به ارائه گزارش کلیشه ای در خصوص وضعیت بازار ارز بسنده کنند، غیرقابل قبول است چرا که دلار با قیمت حدود 5400 تومان در بازار معامله می شود و بازار در حال حاضر با چالش جدی روبرو شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: