اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
کد خبر: ۸۳۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۳ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - 08 April 2018
در پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران ، نمایندگان مردم به استعفای شهردار رای منفی دادند تا نجفی همچنان سکان شهرداری تهران را در دست داشته باشد.

«نه» به استعفای شهردار تهران

به گزارش عصرپرس به نقل ازایرنا، نمایندگان مردم تهران در پارلمان شهری پس از شنیدن دلایل استعفای شهردار و همچنین بیان نظرات موافقین و مخالفین آن، با 16 رای مخالف در برابر 4 رای موافق(20 عضو حاضر)، درخواست استعفای شهردار پایتخت را نپذیرفتند.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با رد استعفای محمدعلی نجفی، از وی خواستند با ماندن در مسئولیت شهرداری، مراحل درمان بیماری خود را آغاز و پیگیری کند.

در جلسه بررسی استعفای شهردار تهران، ناهید خداکرمی، احمد مسجدجامعی، حسن رسولی، زهرا صدراعظم نوری، مرتضی الویری، سیدمحمود میرلوحی و بهاره آروین به عنوان مخالف و الهام فخاری و سیدجواد حق شناس به عنوان موافق استعفا صحبت کردند.

محمدعلی نجفی که شهریورماه سال گذشته با رای قاطع 21 عضو شورای پنجم شهر به عنوان شهردار تهران انتخاب شد، در آخرین روزهای اسفند در اقدامی غیرمنتظره استعفای خود را تقدیم رئیس شورا کرد.

شهرداری تهران با 68 هزار نیروی انسانی در قالب 9 معاونت، 22 منطقه، 35 سازمان و شرکت وابسته یکی از مهم ترین سازمان های عمومی غیر دولتی کشور است.

پنجاه و چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر تهران به عنوان نخستین جلسه رسمی سال 97 صبح امروز به ریاست محسن هاشمی رفسنجانی و با هدف بررسی موضوع استعفای شهردار آغاز شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: