اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
کد خبر: ۸۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۹ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - 11 March 2018
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: اولین قدم اجرایی برای لایروبی اسکله های صیادی بریس و رمین در استان سیستان و بلوچستان برداشته شد.
آغاز عملیات لایروبی اسکله صیادی بریس و رمینبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از روابط عمومی اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان، مهرداد میرزایی قائم مقام و معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر، گفت: پس از مدتها انتظار و پیگیری بعمل آمده توسط صیادان و این اداره کل تحویل زمین جهت تجهیز کارگاه های پروژه بهسازی و لایروبی اسکله های رمین و بریس صورت گرفت. 

میرزایی در ادامه افزود: پس از برگزاری مناقصه و تعیین شرکت حشمت رود بعنوان پیمانکار پروژه و مساعدت مسئولین در تأمین اعتبار مورد نیاز ،شاهد اولین اقدام عملی در این خصوص بوده و با حضور مهندس نامدارزاده معاون دفتر توسعه و مدیریت بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران، نمایندگان شرکت حشمت رود بعنوان پیمانکار و شرکت مهندسین مشاور طرح نواندیشان فن و تجارت و جمعی از مسئولین و کارشناسان شیلات این اقدام عملی صورت پذیرفت.

وی ادامه داد: بزودی این شرکت عملیات تجهیز کارگاه را در این بنادر آغاز نموده و در آینده ای نزدیک عملیات ساخت دستک های رسوب گیر و لایروبی این دو بندر مهم آغاز خواهد شد.

میرزایی با اشاره به اهمیت این بنادر،گفت: بندر صیادی رمین در سال 1371 به بهره برداری رسیده و با داشتن تعداد 3 تعاونی صیادی و 212 فروند شناور قایق و لنج حدود 2400 نفر صیاد بصورت مستقیم و 3 برابر آن بصورت غیر مستقیم مشغول بکار می باشند.

وی خاطرنشان کرد : این بندر که در فاصله12 کیلومتری چابهار قرار دارد مدیریت بهره برداری آن به تعاونیهای صیادی واگذار شده و دارای بازوی فرعی به طول 224 متر و موج شکنی بطول 788 متر بوده و با وسعت حوضچه 12 کیلومتر بیش از 85 درصد دچار رسوب گردیده و در هنگام جزر بیش از 60 درصد آن خشک و غیر قابل استفاده میشود و این امر سبب ایجاد مشکلات عدیده ای برای جامعه صیادی رمین گردیده است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان سیستان و بلوچستان در ادامه افزود: بندر صیادی بریس نیز در سال 1371 به بهره برداری رسیده و با داشتن 6 تعاونی صیادی و 391 فروند شناور قایق و لنج حدود  4هزار نفر صیاد بصورت مستقیم و 3 برابر آن بصورت غیر مستقیم مشغول بکار می باشند.

وی تصریح کرد: این بندر نیز در فاصله 55کیلومتری چابهار قرار دارد که مدیریت بهره برداری آن به تعاونیهای صیادی واگذار شده و دارای بازوی فرعی به طول 95 متر و موج شکنی بطول 594 متر بوده و با وسعت حوضچه 12 کیلومتر بیش از 70 درصد دچار رسوب گردیده و دهانه ورودی حوضچه مسدود شده و در هنگام جزر غیر قابل استفاده میشود و این سبب ایجاد مشکلات عدیده ای برای جامعه صیادی بریس گردیده بود بنحوی که لنجهای صیادی به بندر پسابندر عزیمت کرده و با فشار تراکم بالا آن بندر هم دچار مشکل شده است.

میرزایی افزود: بندر صیادی بریس قبلا هم در سال ۸۱ 13عملیات لایروبی در آن انجام شده بود که به دلیل نبود دستک رسوب گیر مجددا دچار رسوب گشته بطوریکه امکان بهره برداری از آن با مشکل مواجه شده است.

آغاز عملیات لایروبی اسکله صیادی بریس و رمین

وی با بیان اینکه مبلغ این قرارداد 540 میلیارد ریال می باشد ابراز امیدواری نمود با پیگیری مجدانه مدیرکل و تخصیص به موقع  اعتبارات ،عملیات لایروبی این 2 بندر در طی ۳ سال که تعیین شده به اتمام برسد .

نام:
ایمیل:
* نظر: