اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
کد خبر: ۸۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۴ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - 10 March 2018
فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیس براساس وظایف ذاتی و قانونی با هر جرم مشهود و ناهنجاری اجتماعی برخورد خواهد کرد.

پلیس با هر جرم مشهود و ناهنجاری اجتماعی برخورد خواهد کرد

به گزارش عصرپرس از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در سیزدهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهور ناجا با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم و شهدای عرصه نظم و امنیت و با تبریک میلاد با سعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س)، اظهار داشت: لازم می دانم از دست اندرکاران برگزاری این همایش باشکوه به ویژه سردار "تقی مهری" رئیس پلیس راهور ناجا و نیز از زحمات شبانه روزی همه همکاران عزیزم در این پلیس، در سراسر کشور قدردانی کنم، انصافا یکی از بخش های اصلی ، تأثیرگذار و موثر در مأموریت های نیروی انتظامی ؛ پلیس راهنمایی و رانندگی است.

وی افزود: فرماندهان و کارکنان پلیس راهور به صورت شبانه روزی در جای جای کشور در خدمت مردم عزیز و بزرگوار میهن اسلامی مان هستند و در سرما و گرما و روز و شب مشغول انجام وظیفه و توسعه نظم و امنیت می باشند.

فرمانده ناجا ادامه داد: براساس شاخص های موجود، اقدامات خوبی در سال جاری توسط پلیس راهور صورت گرفته و تأکید همیشگی ما و فرماندهان عزیز گذشته در کاهش جان باختگان جاده ای و تصادفات بوده است .

وی ادامه داد: عوامل مختلفی اعم از عامل جاده ای ، خودرویی، انسانی و ... زمینه ساز بروز حوادث جاده ای هستند ، بنابراین باید گفت: بایستی سایر دستگاه های مربوطه در کنار پلیس برای کاهش وقوع حوادث جاده ای و تصادفات و نیز رفع خلاء ها همت کنند.

سردار اشتری با اشاره به حضور مقام معظم رهبری در دانشگاه امین ( شهریور 96) بیان کرد: ایشان فرمودند "باید برای کاهش جان باختگان جاده ای سهم دستگاه های دیگر نیز مشخص شود" ، بنابراین  لازم است همه دستگاه ها و مسئولان در این خصوص سهم خود را بدانند و به موقع عمل کنند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور بیان کرد: یکی از عوامل موثر در وقوع تصادفات ؛ وجود نقاط حادثه خیز است که البته درصدی براساس مکاتبات صورت گرفته رفع شده اما هنوز درصد قابل توجهی باقی مانده است.

فرمانده ناجا در ادامه با اشاره به صنعت خودرو، ادامه داد: نمی توانیم نسبت به ایمنی خودروها بی تفاوت باشیم ، بنابراین وظایف خود را در این حوزه نیز انجام می دهیم و مکررا پیگیر ارتقاء ایمنی خودروها هستیم.

سردار اشتری تأکید کرد: باید سهم دستگاه ها در میزان تصادفات جاده ای مشخص ، ابلاغ و مرتفع شود.

وی اضافه کرد: امسال تعداد زیادی خودرو و موتورسیکلت به ناوگان حمل و نقل کشوری، افزوده شده در حالی که تغییر محسوسی در زیرساخت ها صورت نگرفته اما پلیس به جد به دنبال مدیریت ترافیک جاده ای و کاهش تصادفات است و در این راستا پلیس با تمام ظرفیت ها برای کاهش تصادفات و جان باختگان جاده ای به میدان می آید.

عالی ترین مقام انتظامی کشور خاطر نشان کرد: البته سهم رسانه ها به ویژه رسانه ملی در این حوزه بسیار مهم است و باید از ظرفیت های موجود در این حوزه بهره برد، الحمدلله صدا و سیما با ظرفیتی که دارد در کنار نیروی انتظامی در راستای آگاه سازی فعالیت می کند.

سردار اشتری در ادامه مطرح کرد: در حوزه راهنمایی و رانندگی مهم ترین مسئله ما ؛ رفتار و نحوه برخورد کارکنان با آحاد جامعه است و تأکید داریم اجرای قانون باید توأم با برخورد اسلامی و مهربانانه باشد

عالی ترین مقام انتظامی کشور ادامه داد: پلیس راهور بیشترین ارتباط و تعامل با مردم را دارد بر این مبنا همواره بر اخلاق مداری در کنار اعمال قانون تأکید داریم.

وی خاطر نشان کرد: به دنبال این نیستیم که عملکرد خود را با تعداد قبوض جرایم نشان دهیم ، صدور قبض جریمه صرفا برای رانندگان متخلف است که البته باید بگویم اعمال قانون برای حفظ جان و سلامت راننده و سرنشینان خودرو و سایرین است.

سردار اشتری بیان کرد: اگر همکاران بنده در مسیرهای مختلف اعمال قانون می کنند این اعمال قانون براساس وظیفه مأموریتی شان و برای آرامش و امنیت مردم است.

وی خاطر نشان کرد: به دنبال این هستیم با آگاه سازی و اطلاع رسانی میزان تصادفات و جان باختگان جاده ای را کاهش دهیم و در این میان تقویت بهره مندی از فناوری های به روز و الکترونیکی در حوزه راهور به صورت ویژه در دستور کار است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور خاطرنشان کرد: هر چند در سال های اخیر تجهیزات به روز به این پلیس تزریق شده است و ان شاء الله در برنامه های آتی تقویت تجهیزات همچنان دنبال می شود.

فرمانده ناجا در ادامه ساماندهی موتورسیکلت سواران را یکی از اولویت های ناجا برشمرد و گفت: امروزه درصد قابل توجهی از راکبان موتورسوار به دلیل عدم رعایت مقررات وعدم استفاده از کلاه ایمنی در تصادفات جان خود را از دست می دهند، ما وظیفه داریم برای حفظ جان آنان و نظم شهری مقرراتی را اعمال کنیم، البته همکاران من باید  توجه داشته باشند در پیگیری ساماندهی موتورسیکلت سواران در صورت احتمال درگیری و یا سماجت از سوی موتورسوار، صحنه را به خوبی مدیریت کنند و اجازه ندهند صحنه ای ناخوشایند پیش آید، ساماندهی  موتورسیلکت سواران باید با دقت و حساسیت ویژه دنبال شود .

وی در ادامه با تشریح روند خدمات دهی پلیس راهور به مردم ، عنوان کرد: در سال 96 میلیون ها خدمات توسط این پلیس به مردم ارائه شده است اما باید بگویم سرعت، کیفیت و تسهیل دهی در  ارائه خدمات راهنمایی و رانندگی از اولویت های پلیس است.

فرمانده ناجا در ادامه از آغاز به کار قرارگاه ترافیکی پلیس از 24 اسفند ماه سال جاری تا 15 فروردین 97 خبر داد و افزود: تا زمانی که مردم و مسافران عزیز در تردد باشند همکاران من نیز برای خدمات دهی آماده هستند، به همین منظور از بخش های مختلف انتظامی نیز ، نیروهایی به کمک پلیس راهور می آیند و همزمان با اجرای طرح نوروزی پلیس و آغاز به کار قرارگاه ترافیکی ناجا از شهرهای دیگر، خودروهایی به ناوگان حمل و نقل پلیس راهور اضافه خواهد شد.

سردار اشتری در ادامه تأکید کرد: پلیس با هر جرم مشهود و ناهنجاری اجتماعی براساس وظایف ذاتی و قانونی برخورد خواهد کرد، هرچند مردم شئونات اسلامی را رعایت می کنند اما اگر عده ای به دنبال هنجارشکنی هستند بدانند که پلیس در این زمینه با اقتدار وارد می شود .

وی در ادامه با تشریح مأموریت های پلیس در سال جاری اعم از انتخابات ، اربعین حسینی ، 22 بهمن و ... عنوان کرد: نیروی انتظامی در مأموریت های مختلف با هوشیاری و همت ظاهر شد و در حوادث اخیر به ویژه خیابان پاسداران به لطف و عنایت الهی و همت همکارانم با آشوبگران برخورد لازم صورت گرفت.

فرمانده ناجا در پایان گفت: لازم می دانم از مردم عزیز که فرزندان خود را در اجرای مأموریت های بزرگ یاری کردند تشکر کنم؛ قطعا موفقیت های پلیس به لطف الهی و اجرای منویات فرماندهی معظم کل قوا و همراهی مردم و همت همکارانم است.

گفتنی است، سیزدهمین همایش سراسری روسا و مدیران راهور با حضور فرمانده ناجا سردار  حسین اشتری در حال برگزاری است، پیش از سخنان سردار اشتری ، سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا گزارشی از عملکرد یک ساله ارائه کرد. راه اندازی سامانه موبایلی ثبت تخلفات راهنمایی و رانندگی از برنامه های این همایش بود.


نام:
ایمیل:
* نظر: