اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
کد خبر: ۸۱۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۳ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - 08 March 2018
ظریف مطرح کرد
وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه خشونت، افراط و نفرت مشکلات جهانی هستند و مرز نمی‌شناسند، اظهار کرد: نباید اجازه داد به نام پیامبر عظیم الشان اسلام خشونت، ظلم و تبعیض علیه زنان رواج داده شود. نباید اجازه داد فرهنگ تبعیض، نفرت و خشونت در جامعه، منطقه و جهان جای فرهنگ محبت، مهر و برابری را بگیرد.

فرهنگ خشونت مرز نمی شناسد

خبرنگار: وجیهه مرادی

به گزارش خبرنگار عصرپرس، محمدجواد ظریف با حضور درنشست بین‌المللی زنان، صلح و امنیت پایدار ودر جمع میهمانان داخلی ومنطقه ای با اشاره به اینکه خشونت علیه زنان پدیده‌ای است که در همه جهان فارغ از مذهب، نژاد و ملیت از آن رنج می‌برند، افزود: این پدیده ریشه در خشونت طلبی و خود برتربینی دارد که در همه جوامع حاکم شده و جنگ و نابودی را به ارمغان آورده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برای حل معضل کنونی باید همکاری و همفکری بین‌المللی اتفاق بیفتد، اظهار کرد: برگزاری چنین جلساتی شروع خوبی برای فکر کردن به این چالش جهانی هستند. زنان تنها قربانیان خشونت نیستند بلکه می‌توانند پیشگام مبارزه با خشونت و ساختن فکر و نگرشی مبتنی بر مشقت و رحمت باشند.

وزیر امور خارجه با اشاره به همزمانی روز جهانی زن و میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) تقارن این دو روز را اتفاقی مبارک دانست و تصریح کرد: این یک اتفاق مبارکی است که می‌تواند به عنوان نماد مشترکات ما و دنیا باشد. 

وی گفت:در جهان امروز اگر به دنبال مشترکات و همکاری و همفکری در برخورد با معضلات مشترک باشیم، متوجه می‌شویم که بسیاری از مشکلات امروز، جهانی هستند.

ظریف در ادامه گفت: در زمان مدیریت مصرف وتقاضا باید توجه بیشتری نسبت به بخش انرژی،آب و به ویژه در حوزه محیط زیست داشت،و ادامه داد: این مسائل مواردی هستند که با پیامدهای خطرناکی که دارند، زندگی ما را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه خشونت، افراط و نفرت مشکلات جهانی هستند و مرز نمی‌شناسند، اظهار کرد: نباید اجازه داد به نام پیامبر عظیم الشان اسلام خشونت، ظلم و تبعیض علیه نیمی از جامعه اسلامی یعنی زنان رواج داده شود. نباید اجازه داد فرهنگ تبعیض، نفرت و خشونت در جامعه، منطقه و جهان جای فرهنگ محبت، مهر و برابری را بگیرد.

ظریف گفت: وجودمعضلاتی چون خشونت، افراط و نفرت تمام دنیا را با هم به چالش می‌کشد و نیاز به راهکارهای مشترک دارند. اگر به پدیده شوم نفرت و خشونت نگاه کنیم می‌بینیم که در منطقه ما، زنان، کودکان و نوجوانان را به اسارت گرفته اند و باعث شده است تا زنان و دختران به فروش برسند. در صورتی که این پدیده‌ها را منحصر به یک منطقه بدانیم، نمی‌توانیم آثارشان را بر سراسر جهان درک کنیم.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه امروزه بیش از هر زمان دیگری دنیای خشونت زده ما به دلیل توجه به منافع مالی از مسیر خود خارج شده است، تصریح کرد: شرایط کنونی جهانی و فروش سلاح باعث شده است تا جهان مصیبت زنان یمنی را نبیند و منابع کشورها به جای صرف شدن در مسیر آموزش و پیشرفت به سمت سلاح‌ها منحرف شوند.

فرهنگ خشونت مرز نمی شناسد

 نام:
ایمیل:
* نظر: