اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
کد خبر: ۸۱۵۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۷ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - 07 March 2018
محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران در دیدار با قاسم فهداوی وزیر برق عراق چگونگی تحکیم روابط دو کشور در زمینه های انرژی و برق را مورد بحث وبررسی قرار داد.
ایران و عراق زمینه های تقویت همکاری دربخش انرژی و برق را بررسی کردندبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزیر برق عراق از جمهوری اسلامی ایران که بدلیل تامین بخشی از برق مصرفی عراق تشکر و قدردانی کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: سفر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ایران به عراق مثمر ثمر باشد.

فهداوی تاکید کرد: که کشورش خواهان پیشرفت روابط میان عراق وایران در همه زمینه ها به ویژه در زمینه های تجاری ،انرژی وبرق است.

محمد شریعتمداری نیز در این دیدار با بیان اینکه امیدوارم روابط میان دو کشور بیش از پیش در همه زمینه ها گسترش یابد، گفت: 80 درصد از تولید برق در جمهوری اسلامی ایران از راه های معمول، 10درصد از طریق انرژی آبی و10درصد از طریق خورشید وباد انجام می شود.

وی افزود: ایران قراردادهای با شرکت هایی از 160 کشور برای تامین نیروی برق بر اساس مدرنترین تکنولوژی امضا کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: ما در نظر داریم تا خط جدید 400 کیلو واتی برای انتقال نیروی برق بین ایران وعراق احداث کنیم.

شریعتمداری ادامه داد: برای مرتبط کردن خطوط انتقال نیروی برق میان ایران،عراق وسوریه به صورت یک شبکه درحال برنامه ریزی هستیم، امری که منجر به تحکیم همکاری میان سه کشور به علاوه لبنان خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: