اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۱
کد خبر: ۷۸۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۸ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - 10 February 2018
معاون بهداشت وزارت بهداشت:
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفقت:در حال حاضر در حوزه بهداشت ۴۱۰۰ واحد ارائه خدمات دندانپزشکی مجهز وجود دارد. همچنین ۱۲۰۰ دندانپزشک در سطح روستا و ۱۱۰۰ دندانپزشک در سطح شهر مشغول به ارائه خدمات هستند.

فعالیت ۱۲۰۰ دندانپزشک در سطح روستا و ۱۱۰۰ دندانپزشک در سطح شهر

به گزارش عصرپرس به نقل از وزارت بهداشت، نشست هم اندیشی با حضور علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر ایرج نظری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز و جمعی از مدیران معاونت بهداشت وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد.

رئیسی معاون بهداشت در این نشست افزود: اهداف مهم اجرای پزشک خانواده صرفه جوئی در هزینه های درمانی و دسترسی به خدمات و عدالت می باشد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نظام ارجاع باید نظام سطح بندی باشد و یکسری خدمات مشخص در هر سطح ارائه شود.

وی یکی از افتخارات سیستم بهداشتی را عدم وجود خدمات تکراری دانست و افزود: در سیستم بهداشتی و سطح بندی خدمات، هر خدمتی در جای مناسب و توسط فرد مناسب ارائه می شود.

رئیسی وجود پرونده های الکترونیک را ابزاری جهت کنترل و مدیریت هزینه ها عنوان نمود و گفت: پرونده الکترونیک یک منبع اطلاعاتی است که تمام اطلاعات فرد از زمان قبل از تولد تا مرگ را شامل می شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از اولویت های معاونت بهداشت را تکمیل پروند ه های الکترونیک عنوان کرد و افزود: در این زمینه سعی شده اقدامات مطلوبی در خصوص سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) صورت گیرد.

وی همچنین اولویت های بعدی حوزه بهداشت را به ترتیب استقرار پزشک خانواده و هماهنگی با سطوح ۲ و۳ عنوان کرد.

رئیسی ادامه داد: ۳ شاخص مهم مرگ مادر، مرگ نوزاد و خدمات دندانپزشکی از اهداف برجسته معاونت بهداشت وزارت بهداشت می باشند.

رئیسی با بیان اینکه در خدمات دندانپزشکی پتانسیل و ظرفیت های خوبی در سالهای اخیر در کشور ایجاد شده، تصریح کرد: در حال حاضر در حوزه بهداشت ۴۱۰۰ واحد ارائه خدمات دندانپزشکی مجهز وجود دارد. همچنین ۱۲۰۰ دندانپزشک در سطح روستا و ۱۱۰۰ دندانپزشک در سطح شهر مشغول به ارائه خدمات هستند.

وی در پایان گفت: دفاتر خدمات سلامت که در کلان شهرها شروع به کار کرده در حوزه بهداشت محیط و نظارت بسیار کمک کننده و اثربخش بوده است و توانستیم با برون سپاری اشتغال زائی و دقت نظارت را افزایش دهیم

نام:
ایمیل:
* نظر: