اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
کد خبر: ۷۷۵۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۵ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - 05 February 2018
مجموعه آنلاین ماهی اعلام کرد:
مدیر مجموعه آنلاین ماهی گفت: این مجموعه با همکاری آموزشگاه های آشپزی سطح کشور اقدام به آموزش طبخ آبزیان نموده است.

ارائه تخصصی ترین آموزش های طبخ آبزیان در سطح کشوربه گزارش خبرنگار عصرپرس، امین حسام مدیر مجموعه آنلاين ماهی گفت:مجموعه  آنلاين ماهی در راستای افزایش سرانه مصرف ماهی در کشور توانسته نسبت به آموزش انواع ماهیان دریای جنوب در سطح  آموزشگاه‌های تهران و شهرستانها اقدام نمایید.

وی در ادامه هدف از اجرای این دوره ها را آشنایی بیشتر مردم با خواص و چگونگی مصرف آبزیان دانست و گفت: مجموعه آنلاين ماهی علاوه بر فروش آبزیان به صورت آنلاين نسبت به برگزاری کلاسهای آموزش آشپزی نیز اقدام نموده است .

مدیر مجموعه آنلاين ماهی افزود: در این دوره ها آموزش 12 نوع طبخ آبزیان آموزش داده می شود .

وی گفت: در سطح جامعه با مشکلات زیادی برای طبخ ماهی مواجه هستیم و مهم‌ترین عواملی که همه مردم با آن رو به رو هستند، عدم آشنایی با طبخ آبزیان است چرا که کشوری هستیم به جز مناطق ساحلی دسترسی به آبزیان تازه وجود ندارد و در همان مناطق ساحلی نیز تنوع زیادی در طبخ  غذا های دریایی وجود ندارد.

 مدیر مجموعه آنلاين ماهی در ادامه گفت:در سایت ما برای اولین بار قسمتی تحت عنوان آشنایی با غذاهایی ایجاد شده که در چند دسته تقسیم بندی غذایی دریایی را نشان داده ایم.

وی افزود: غذا هایی که با ماهی، میگو، صدف، لابستر و غذا های فرهنگی مشخص شده اند.

حسام گفت: ما بیش از 75 نوع آموزش طبخ غذاهایی که با ماهی انجام می شوند و 40 نوع طبخ میگو را داریم و به ندرت می توان در جامعه ‌ای مشاهده کرد که بتوانند تنوع طبخ  آبزیان داشته باشند و تنها 5 تا 6 رقم طبخ  در سطح کشور دیده می شود.

وی گفت: این تنوع است که باعث افزایش رغبت به سمت استفاده از آبزیان می شود .

وی در ادامه با اشاره به ابنکه سیاست این مجموعه افزایش آشنایی مردم با آموزشگاه های ماهر در آشپزی غذاهای دریایی است، گفت: درخواستی که از اعضای مجموعه دارم این است که بحث آموزش در طبخ آبزیان را در آموزشگاه های آشپزی جدی بگیرند.

حسام گفت: ما هرآنچه که بتوانیم دانسته‌های خود را درخصوص غذا های دریایی افزایش دهیم بهتر و بهتر می توانیم به افزایش مصرف سرانه کمک کنیم .

حسام گفت:شیلات ایران، جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت و متوليان کار که در افزایش مصرف سرانه ماهی تاثیر گذار هستند اگر تلاش خود را در راستای افزایش آموزش انواع طبخ آبزیان قرار دهند مطمئنا موثرتر خواهد بود.

مدیر مجموعه آنلاين ماهی در ادامه گفت:در این مجموعه شعار ما مصرف ماهی تازه است با توجه به اینکه ما ماهی تازه را در اختیار مردم قرار می دهیم اما هنگامی که مصرف کننده نوع طبخ آن را نمی داند چه تاثیری خواهد داشت؟ به همین خاطر در ادامه کار برنامه ریزی هایی را انجام داده تا حداقل ماهانه 2 دوره آموزش طبخ آبزیان را داشته باشیم .

وی افزود: در حال حاضر مسابقاتی را در فضای مجازی راه اندازی کرده ایم که جوایز آنها از محصولات آنلاين ماهی است و در سایت نیز قسمتی تحت عنوان باشگاه غذا های دریایی ایجاد شده که افراد می توانند دستورات غذایی دریایی خود را قرار دهند و براساس تعداد آرای که ماهانه کسب می کنند به بالاترین رای بدون قرعه کشی ماهانه 200 هزار تومان جایزه اهدا و می توانند این مبلغ را صرف خرید ماهانه ماهی خود کنند.

وی گفت: اگر در جامعه ما مردم طریقه مصرف و طبخ ماهی را بلد بودند الان وضعیت سرانه مصرف به این صورت و در ارقام پایین نبود.

وی گفت: آموزشگاهایی که این دوره ها را برگزار می کنند مورد تایید و از آموزشگاه های حرفه ای و مطرح در سطح کشور می باشند و افرادی که از طریق آنلاين ماهی در این دوره ها شرکت کنند از تخفیف برخوردار خواهند شد.

وی گفت: کلاس های آشپزی دریایی ما فقط در سطح تهران برگزار نخواهد بود بلکه در استانها نیز این دوره برگزار خواهد شد و اگر در سطح کشور افرادی باشند که تمایل به شرکت در این دوره ها دارند تنها با ایجاد فراخوان و تهیه مکان از طریق آنها نسبت به برگزاری این دوره ها اقدام خواهیم کرد. تا بتوانیم سهم کوچکی را در افزایش مصرف سرانه ماهی داشته باشیم.

حسام گفت: هدف مجموعه آنلاین ماهی افزایش مصرف سرانه ماهی در سطح کشور است چرا که جامعه ما با جمعتی بالغ بر 80 میلیون تنها 11 کیلو مصرف سرانه ماهی دارد که اگر بتوانیم فقط 100 گرم به این سرانه اضافه کنیم حجم عظیمی از ماهی تولید شده و به تولید ملی، اشتغال، رونق بازار و افزایش سطح سلامت جامعه کمک کرده ایم

وی افزود: با این کار می توان بازار خوبی را در داخل داشته باشیم و علاوه برآن تولید کننده می تواند به فکر صادرات و رقابت با کشور های خارجی باشد و تا زمانی که بازار داخلی رونق نداشته باشد نمی توان به صادرات فکرکرد.

حسام در ادامه تصریح کرد: زمینه ساز بازار خارجی تامین و ایجاد بازار داخلی است و به راحتی می توان به بازارهای هدف دست یابیم.

مدیر مجموعه آنلاین ماهی در ادامه با اشاره به پیش رو بودن ایام نوروز و تامین ماهی شب عید در سطح کشور گفت: مجموعه آنلاین ماهی محصولات خود را به صورت آنلاین و ظرف 24 ساعت در اختیار مردم قرار خواهد داد و تا هر زمان به هر میزان که بخواهند می توانند از محصولات ما استفاده کنند و در کلیه مناطق کشور امکان ارسال محصولات وجود دارد .

وی افزود: برای ایام نوروز و در جهت استفاده مردم تخفیف لازم برای تهیه ماهی شب عید داده خواهد شد.

در ادامه صبا خانی مدیر آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی موندریان گفت:  یک دوره آموزش غذاهای دریایی با یکی از مربیان باتجربه آشپزی( آقای زند) و  با همراهی گروه حرفه ای آنلاين ماهی برگزار کرده ایم.

وی در ادامه گفت: آموزشگاه ما همکاری متقابلی را با مجموعه آنلاين ماهی به خاطر کیفیت خوب و محصولات عالی شروع کرده، چرا که آنلاين ماهی تمام ویژگی هایی که برای تهیه غذای دریایی مورد نیاز است را دارد.

مدیر آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی موندریان در ادامه افزود: با استفاده از سایت آنلاين ماهی می توان در ظرف 24 تا 48 ساعت از بهترین نوع ماهی برخوردار شد .

وی در ادامه با اشاره به این موضوع که محصولات این مجموعه به صورت تازه ارائه می شود، اظهار داشت: یکی از مسائلی که برای ما به عنوان آشپز همواره مدنظر است تازگی ،عدم یخ زدگی ودر دسترس بودن ماهی است که در این مجموعه به صورت تازه در اختیار قرار می دهند.

خانی افزود: وقتی ماهی به صورت تازه مورد استفاده قرار گیرد دیگر بوی ضخم نمی دهد و همین عامل باعث جذب بیشتر مردم برای مصرف ماهی می شود.

وی در ادامه گفت: از دیگر ویژگی های این مجموعه این است که می توان بصورت رایگان ماهی را به هر شکلی که مشتریان درخواست داشته باشند با تمام اجزای ماهی به دست مشتری می رسد.

خانی افزود: در این دوره با استفاده از انواع ماهیانی که این مجموعه در اختیار ما قرار دادند 12 نوع طبخ ماهی، میگو و لابستر را آموزش داده ایم.

وی گفت: یکی از مسائلی که باعث شد مردم کمتر ماهی استفاده کنند نا آشنایی با طبخ انواع ماهیان است که آموزشگاه ما می تواند این آموزش ها را در دوره های متفاوت به صورت تخصصی آموزش دهد.

مدیر آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی موندریان ادامه داد: با توجه به اینکه سرانه مصرف ماهی در کشور سالانه 11 کیلو است و چشم انداز برای رسیدن به 15 کیلو در سال است اما به نظرمن به عنوان یک مصرف کننده، این رقم تنها در یک دوره 3 ماه باید مصرف شود و این میزان قابل قبول نمی باشد.

وی گفت: مصرف آبزیان به لحاظ غنی بودن و مواد مغذی مانند فسفر، کلسیم  و اینکه تهیه آنها از آب و جذب انرژی دریایی است می توان بهترین مواد غذایی برای مردم باشد.

خانی گفت:در این آموزشگاه تلاش شده تا کار عملی و نیمه عملی هنرجو و مربی در زمینه آشپزی و شیرینی پزی صورت گیرد.

وی افزود: دوره های این آموزشگاه به صورت تک جلسه و در تهران برگزار می گردد و در آینده دوره ترمیک در آموزش انواع گوشت های قرمز ، مرغ ها و آبزیان برگزار خواهد شد.


 


خبرنگار: پروین مرادی

نام:
ایمیل:
* نظر: