اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲
کد خبر: ۷۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۸ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ - 27 January 2018
رییس هیات عامل ایمیدرو ساعاتی قبل از افتتاح کارخانه آهن اسفنجی نی ریز، از ایجاد توازن در زنجیره فولاد خبر داد.
زنجیره فولاد به توازن رسیدبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از شاتا،‌ مهدی کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو،  در نشستی با خبرنگاران گفت: در سال ۹۲ توازن در زنجیره فولاد برهم خورده بود اما از آن پس با بازبینی استراتژی ایمیدرو و اقداماتی که برای راه اندازی کارخانه های فرآوری و تولید آهن اسفنجی انجام شد، شاهد ایجاد توازن در زنجیره فولاد شده ایم.

وی یادآور شد: تا سال گذشته نیز کشورمان وارد کننده گندله بود اما اکنون این چالش برطرف شده است. کرباسیان در ادامه گفت: در حال حاضر در کشور ۱۹.۵ میلیون تن آهن اسفنجی تولید می شود و در این بخش حتی با مازاد تولید مواجه شده ایم که به صادرات روی آورده ایم.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: ۹ ماه امسال ۶۰۰ هزار تن آهن اسفنجی صادر کردیم که پیش بینی می شود تا پایان سال به یک میلیون تن برسد.

کرباسیان درباره ظرفیت سازی‌ها در زنجیره فولاد بیان کرد: از نیمه دوم سال ۹۲ در گندله ۱۲۰ درصد، ‌فولاد ۴۸ درصد و آهن اسفنجی ۲۶درصد ظرفیت سازی شده است.

رییس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به فعال سازی پروژه آهن اسفنجی نی ریز یادآور شد: در راستای جلب مشارکت بخش خصوصی،‌ شرکت سرمایه گذاری غدیر ۶۵ درصد از سهام این شرکت را برعهده گرفت و ۳۵ درصد باقی مانده نیز در اختیار ایمیدرو است.

سفر رییس جمهور به استان کرمان
کرباسیان در بخش دیگری از سخنانش خبر داد که رییس جمهور این هفته برای افتتاح کارخانه های گندله و کنسانتره به استان کرمان و به ویژه سیرجان سفر می کند.

وی ادامه داد: در صنعت مس نیز پروژه ۸ پروژه در سرچشمه و خاتون آباد آماده افتتاح هستند.

رییس هیأت عامل ایمیدرو تصریح کرد: با توجه به اینکه عملیات ساخت بسیاری از پروژه های معدنی و صنایع معدنی از سال ۹۲ سرعت گرفت، اکنون بخش قابل توجهی از طرح ها آماده افتتاح شده اند.
براساس این گزارش، "نی ریز" چهارمین کارخانه از مجموعه فولادهای استانی است که از آبان سال قبل، راه اندازی می شود. این کارخانه در عین حال سومین آهن اسفنجی به روش ایرانی پِرِد است که در سال جاری وارد مدار تولید می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: