اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
کد خبر: ۷۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۶ - ۲۵ دی ۱۳۹۶ - 15 January 2018
استاندار قزوین:
استاندار قزوین گفت: برنامه‌ریزی صحیح برای تأمین آب شرب در تابستان پیش رو از اولویت‌های مهم این استان است.
برنامه‌ریزی برای تأمین آب شرب تابستان اولویت اول استبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از پاون، سی و ششمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان قزوین با حضور استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی در سالن جلسات شرکت آب منطقه‌ای قزوین برگزار شد.

در این جلسه عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین ضمن ابراز نگرانی از تغییر اقلیم و کاهش بارندگی در استان و بروز شرایط خشکسالی عنوان داشت: در حال حاضر برنامه ریزی صحیح جهت تأمین آب شرب در تابستان پیش رو از اولویت‌های مهم استان است و باید در این راستای به گونه‌ای اقدام صورت پذیرد تا در تابستان آتی شاهد بحران و قطعی آب شرب نباشیم.

استاندار قزوین در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان داشت: باید بپذیریم که کشورمان در ناحیه خشک قرار گرفته و لذا در این شرایط با کمبود منابع آب به عنوان یک اصل رو برو هستیم در نتیجه باید برای مصرف منابع آبی مدیریت و برنامه ریزی مدون و دقیق صورت پذیرد. ایشان افزود: از مجموعه مدیران آب استان انتظار می‌رود که از همین امروز به فکر کمبود آب و افت فشار در تابستان سال آینده باشند و با ارائه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت شرایط برای عبور از بحران کم آبی را فراهم سازند.

در ادامه این جلسه مهندس پویا مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین ضمن بیان اهمیت طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی به تشریح اقدامات انجام گرفته در این راستا پرداخت و عنوان کرد: از ابتدای سال آبی 93 تاکنون و با کمک دستگاههای قضایی و نیروی انتظامی و همه مقامات استانی توانسته‌ایم با توقیف 202 دستگاه ادوات، انسداد و پلمپ 1842 حلقه چاه غیر مجاز، جلوگیری از اضافه برداشت 255 حلقه چاه مجاز و اجرای آئین نامه مصرف بهینه آب کشاورزی برای 485 حلقه چاه، 334 میلیون متر مکعب آب را در سفره‌های زیر زمینی حفظ و حراست کنیم.

در خاتمه این جلسه مهندس فرخ زاد معاون عمرانی استاندار با اشاره به تنش آب شرب در بعضی از شهرها و روستاهای استان عنوان نمود: شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی باید برای تأمین آب شرب سالم و با کیفیت در سطح استان و اجرای طرح‌های توسعه، برنامه ریزی دقیق و بلند مدت داشته باشند تا در تابستان سال آینده، با مشکل تأمین آب شرب مواجه نشویم. ایشان همچنین با توجه به خشکسالی های بی سابقه اخیر و کاهش سطح سفره‌های آب زیر زمینی افزود: در شهر قزوین دو محدوده شرق و غرب برای تأمین آب شرب پیش بینی شده است که با اجرایی شدن طرح‌های تجهیز، جمع آوری و انتقال در این محدوده‌ها، 18 میلیون متر مکعب آب شرب در سال به مدار اضافه خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: