اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۳
کد خبر: ۵۰۷۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۲ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - 18 September 2017
در سال های اخیر و با پیشرفت فناوری شرکت های خودروسازی ایده های جذابی را برای بهبود کیفیت تولیدات خود و آسایش بیشتر سرنشینان به کارگفته اند.
رنو از خودروی مفهومی سال ۲۰۳۰ رونمایی کردبه گزارش سرویس علم و فناوری عصرپرس به نقل از نیواطلس، رنو هم یکی از این شرکت هاست که به تازگی خودروی مفهومی خود برای سال ۲۰۳۰ را در معرض دید علاقمندان گذاشته است. از این طریق می توان دریافت بزرگترین کارخانه های تولید خودروی دنیا برای یک دهه آینده چه ایده هایی را در ذهن دارند.

این خودرو Symbioz نام دارد و خودرویی خودران و برقی است. مهم ترین جنبه متحول شده در خودروی یادشده نحوه چینش صندلی های آن است. سرنشینان این خودرو روبروی هم ونه پشت به هم می نشینند و در واقع محیط داخلی این خودرو شبیه به اتاق نشیمن منزل یا محیط کار است که همه افراد تعامل مستقیمی با هم دارند.

رنو خود در توصیف این خودرو گفته است: از این پس ما خودرو را مانند اتاق نشیمن خواهیم دانست که افراد می توانند در آن اوقاتشان را با هم بگذرانند و صحبت کنند. اتومبیل های آینده فضایی بسته برای استراحت و کار کردن خواهند بود و افراد می توانند در آن وقتشان را برای انجام باقیمانده امور منزل بگذرانند.

درازای خودروی یادشده ۴.۷ متر است و فضایی حدود ۵۰ متر مربع را اشغال خواهد کرد. شارژ کردن این خودرو به سادگی و از طریق شبکه برق منزل هم ممکن است.

از جمله لوازم جانبی که همراه با این خودرو عرضه می شود، هدست واقعیت مجازی است که در زمانی که خودرو در حال رانندگی خودکار است باعث نشاط و تفریح سرنشینان خواهد شد. مشاهده فیلم هم از جمله دیگر امکانات چنین خودرویی است.

نام:
ایمیل:
* نظر: