اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
کد خبر: ۴۹۶۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۹ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - 13 September 2017
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی خبر داد
مهرآبادی با اعلام اینکه پرونده طرح مسکن مهر در استان‌های یزد و زنجان بسته شده، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، طرح مسکن مهر استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، چهارمحال بختیاری، کهگلویه و بویراحمد و اردبیل تا پایان آبان ماه امسال به بهره برداری برسند.
تکمیل سایت مسکن مهر ۵ استان تا پایان آبانبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی، با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی یک هزار و چهار واحد مسکن مهر در آذربایجان غربی به بهره‌برداری رسید.

احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در خصوص آخرین وضعیت پروژه مسکن مهر تصریح کرد: پروژه مسکن مهر با هدف ساخت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد از سال ۸۶ آغاز شد و تا به امروز یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد احداث شده است.

 مهرآبادی با اشاره به تاکید رئیس جمهور مبنی بر اتمام کارهای ساخت مساکن مهر  و مشارکت همه جانبه شرکت‌های خدمات‌رسان ادامه داد: ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور احداث شده و در صورت تکمیل خدمات زیربنایی به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

وی با بیان اینکه ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم به متقاضیان تحویل داده شده، گفت: این در حالی است که ۶۹۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت‌های نهم و دهم ساخت شده بود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر یادآور شد: سالیانه ۲۲۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور تکمیل می‌شود.

مهرآبادی با اعلام اینکه پرونده طرح مسکن مهر در استان‌های یزد و زنجان بسته شده، تصریح کرد: برنامه‌ریزی شده پرونده طرح مسکن مهر استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، چهارمحال بختیاری، کهگلویه و بویراحمد و اردبیل تا پایان آبان ماه امسال مختومه شود.

این مقام مسئول درباره  روند اجرایی طرح مسکن مهر آذربایجان غربی اظهار کرد: سهم آذربایجان غربی از طرح مسکن مهر ۵۱ هزار واحد بود که تاکنون ۴۰ هزار واحد افتتاح شده است.

مهرآبادی با بیان اینکه تکمیل مساکن مهر بیشتر شهرستان‌های استان تا پایان امسال تحقق می‌یابد، افزود: پروژه‌های مسکن مهر شهرستان‌های ارومیه، مهاباد و سردشت که به دلیل مسائل حقوقی و بلند مرتبه‌سازی زمانبر شده تا سه اول سال آینده پایان می‌یابد.

پیشرفت ۹۱ درصدی پروژه‌های مسکن مهر آذربایجان غربی
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی نیز در ادامه گفت: امروز یکهزار و چهار واحد مسکن مهر شامل ۳۱۸ واحد در ارومیه، ۲۳۸ واحد در نقده، ۱۴۴ واحد در میاندوآب و ۱۱۸ واحد در مهاباد افتتاح شد.

ابراهیم مبارک قدم افزود: همچنین ۶۶ واحد در بوکان، ۶۰ واحد در شهرستان تکاب و ۶۰ واحد در شهرستان سلماس به بهره‌برداری رسید.

وی از پیشرفت ۹۱ درصدی پروژه‌های مسکن مهر آذربایجان غربی خبر داد و گفت: در اجرای طرح مسکن مهر در استان قرارداد ساخت ۴۰ هزار و ۸۷۱ واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت و ۱۱ هزار و  چهل واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت  منعقد شده است.

وی با بیان اینکه  پروژه‌های مسکن مهر از مجموع ۱۳ شهر بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت در سطح استان در پنج شهر به اتمام رسیده، افزود: روند اجرای طرح مسکن شهرهای ماکو، نقده، شاهین دژ و بوکان از ۹۷ درصد پیشرفت اجرایی برخوردار است.

مبارک قدم همچنین از پرداخت ۱۱هزار و ۴۶۲ میلیارد ریال تسهیلات یارانه‌ای برای طرح مسکن مهر استان خبر داد و افزود: ۴۰۰ میلیاردریال برای اجرای عملیات محوطه‌سازی پروژه‌های مسکن مهر استان هزینه شده است.

۲ هزار و ۳۱۲ واحد مسکن مهر در شهرستان نقده احداث شده که یک هزار و ۷۲۸ واحد در سال‌های گذشته افتتاح شده و پس از افتتاح ۲۳۸ واحدی، ۳۴۶ واحد در این شهرستان باقی می‌ماند که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

نام:
ایمیل:
* نظر: