اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
کد خبر: ۴۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۱ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - 12 September 2017
دادستان کل کشور از تشکیل کارگروهی ویژه برای بررسی حوادث جاده ای و کاهش تلفات جاده ای خبر داد.
تشکیل کارگروهی ویژه برای بررسی حوادث جاده ای
به گزارش عصرپرس، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در حاشیه نشست با وزیران آموزش و پرورش و راه و شهرسازی و فرمانده پلیس راهور ناجا که درخصوص بررسی علل حوادث جاده ای برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: جلسه پرباری بود و قرار شد کارگروهی به ریاست دادستانی کل متشکل از مسئولان وزارتخانه های راه و شهرسازی و آموزش و پرورش و نیروی انتظامی تشکیل شود تا اگر نیازی به اصلاح قوانین و آئین نامه ها بود در قالب این کارگروه بحث و بررسی شود. 

وی گفت: مقرر شد تا یک ماه آینده نتایج بررسی های این کارگروه مشخص شود. 

دادستان کل کشور در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا دادستانی در بحث شکایات مردم درخصوص تأخیر پروازها نیز ورود می کند؟ افزود: امروز قرار بود در این جلسه مسئولانی از سازمان هواپیمایی کشوری هم حضور داشته باشند که امکان آن حاصل نشد و  به زودی جلسه ای در این خصوص با حضور وزیر راه و شهرسازی و مسئولان سازمان هواپیمایی برگزار خواهیم کرد. 

وی گفت: شکایت های زیادی از ناحیه مردم از بابت تأخیر در پروازها و برخی رفتارها در فرودگاه ها به ما ارسال می شود که دادستان ها برای رسیدگی به این شکایات ورود می کنند.

وی افزود:در بحث جرایم رانندگی متاسفانه احساس می شود که بازدارندگی مناسب وجود ندارد و بعضا برخی افراد به راحتی مقررات را زیر پا می گذارند و عنوان می کنند که جریمه اش را می پردازیم در حالی که برای چنین افرادی نباید به جریمه کردن اکتفا کنیم و راه های دیگری برایبازدارندگی یا به عبارتی  نقره داغ کردن افرادی که با بی توجهی به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی موجب خسارت های جانی و مالی برای خود و دیگران می شوند باید در نظر گرفته شود.

دادستان کل کشور تاکید کرد:ضروری است که به منظور کاهش تلفات و سوانح رانندگی طرح های کوتاه مدت میان مدت و بلند مدتی اندیشیده شود ودر حوزه حمل و نقل عمومی نیز نظارت های موثرتری صورت گیرد تا شاهد حوادثی نظیر حادثه داراب و حوادث مشابه آن نباشیم.

منتظری همچنین از دستور خود به دادستان های سراسر کشور درباره رسیدگی های  فوری به حوادث رانندگی و حوادث مرتبط با مسافران با هدف کاهش اتلاف وقت و سرگردانی آنان در حین مسافرت خبر داد.

در این جلسه رییس پلیس راهور کشور به ارائه گزارشی از روند حوادث و تلفات رانندگی در کشور و بیان جزییاتی از حادثه داراب پرداخت و از آمادگی ناجا به منظور کنترل و نظارت بیشتر بر جاده ها و همکاری با دیگر نهادها و ارگان های متولی خبر داد.

وزیران  آموزش و پرورش و راه و شهرسازی نیز گزارشی از اقدامات خود در خصوص کاهش تلفات و حوادث جاده ای و ساماندهی سفرها و اردوهای دانش آموزی ارائه و از ورود جدی دادستانی کل کشور به موضوع حوادث رانندگی استقبال کردند.

در پایان مقرر شد کارگروه ویژه در اسرع وقت تشکیل و نسبت به بررسی موانع و مشکلات و ارئه راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت تصمیم گیری شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: