اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
کد خبر: ۴۹۱۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۱ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - 12 September 2017
رئیس اتاق بازرگانی
خوانساری در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران: تغییر یک شبه تعرفه‌ها هم فساد زاست و هم ناامنی اقتصادی به وجود می‌آورد.
فساد و ناامنی اقتصادی با تغییر یک شبه تعرفه‌ ها
به گزارش عصرپرس، مسعود خوانساری در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه تغییر تعرفه‌ها یکی را از فرش به عرش و دیگری از عرش به فرش می‌رساند، افزود: خوشبختانه وزیر صنعت معدن و تجارت قول داده است تعرفه‌ها را برای ۴ سال تثبیت کند مگر در موارد اضطراری که نیاز تغییر باشد.

وی با اشاره به نشست ماه گذشته اتاق بازرگانی تهران با حضور آقایان کرباسیان و شریعتمداری گفت: تک نرخی و واقعی کردن ارز، اصلاح نظام بانکی و بازار سرمایه، مبارزه با فساد و حذف مجوزهای زاید بخشی از موارد ۲۴ گانه‌ای بود که در این جلسه مطرح شد و معتقدیم این موارد باید اجرایی شود ضمن اینکه ما هم به عنوان بخش خصوصی آمادگی داریم در همکاری با دولت این موارد را در راس کارهای خود قرار دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: مرکز آمار رشد اقتصادی بهار امسال را در مقایسه با بهار گذشته ۷ درصد اعلام کرد که مهم‌ترین ویژگی آن رشد ۷ و ۱ دهم درصدی صنعت ساختمان بعد از ۲۰ فصل رشد منفی یا صفر بود که اگر این رشد تداوم یابد جای امیدواری است.

خوانساری با بیان اینکه حذف ارز مسافرتی مقدمه‌ای برای تک نرخی کردن ارز خواهد بود، گفت: مسئولان بانک مرکزی در گذشته چندین بار قول تک نرخی شدن ارز را داده بودند که امیدواریم امسال عملی شود.

وی با اشاره به رای اعتماد بالای مجلس به وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم گفت: امیدواریم با این رای اعتماد؛ قاطعیت، تصمیم گیری‌های منسجم و هماهنگی بیشتری را در دولت شاهد باشیم و صدای واحدی از دولت به ویژه در مسائل اقتصادی به گوش برسد.

رئیس اتاق تهران با اشاره به حضور دو هفته پیش رئیس موسسه رتبه بندی فریزر در این اتاق گفت: امیدواریم با بررسی هایی که این موسسه انجام می‌دهد بتوانیم رتبه خود را ارتقا دهیم، زیرا از ۱۶۰ کشوری که رتبه آن‌ها در این موسسه بررسی شده است ما در حوزه آزادی اقتصادی در رتبه ۱۵۰ قرار داریم که رتبه بسیار بدی است.

وی افزود: وزیر سابق اقتصاد عمان که اکنون عضو موسسه فریزر است در این نشست اعلام کرد که درآمد سرانه ۴ هزار دلاری در این کشور با آزادی اقتصادی به ۳۶ هزار دلار رسیده است.

خوانساری افزود: تاکید موسسه فریزر بر اجرایی شدن آزادی اقتصادی، جلوگیری از خروج سرمایه ایرانیان، جذب سرمایه ایرانیان خارج از کشور و پس از آن جذب سرمایه گذاری خارجی است.
نام:
ایمیل:
* نظر: