اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
کد خبر: ۴۸۹۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۳ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - 11 September 2017
یونیسف اعلام کرد
صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) روز یکشنبه اعلام کرد: که از هر پنج کودک در خاورمیانه و شمال آفریقا یک کودک نیاز به کمک های بشر دوستانه فوری دارد.
از هر پنج کودک در خاورمیانه و شمال آفریقا یک کودک نیاز به کمک فوری داردبه گزارش سرویس بین الملل عصرپرس ، خیرت کابالاری مدیر منطقه ای یونیسف در گزارشی افزوده است: 90 درصد از این کودکان در کشورهایی که تحت تاثیر خشونت ها قرار دارند زندگی می کنند.

وی گفت: کودکان منطقه شاهد سطحی از خشونت ها هستند که تاکنون سابقه نداشته است و هشدار داد ادامه خشونت ها در این منطقه، عواقب وخیمی برای همه جهان خواهد داشت.

مدیر منطقه ای یونیسف اضافه کرد: میلیون ها خانواده ناگزیر به ترک خانه هایشان شدند و برخی از این خانواده ها تاکنون چندین بار زیر موشک و بمباران منازل خود را ترک کردند.

در گزارش سازمان ملل متحد آمده است: کودکان بزرگترین آسیب را از ادامه خشونت ها و همچنین مهاجرت های اجباری می برند و از سران کشورهای جهان خواسته شده که به خاطر دختران و پسران و آینده آن ها، تلاش خود را برای توقف خشونت ها به کار گیرند.

خیرت کابالاری همچنین با اشاره به وضعیت کودکان در یمن اعلام کرد که کودکان این کشور در شرایط سختی قرار دارند و کمبود آب آشامیدنی سالم و نبود امکان بهداشتی و درمانی جان هزاران کودک یمنی را تهدید می کند.

پیش تر صندوق عمران و توسعه ملل متحد (یو ان دی پی) اعلام کرده بود که 70 درصد از جمعیت یمن نیازمند کمک های بشر دوستانه هستند.

جنگ علیه تروریست ها در عراق، سوریه و همچنین در کشورهای شمال آفریقا از جمله لیبی و حمله عربستان و متحدانش به یمن از جمله عوامل مهم خشونت ها در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا است.

منبع: خبرگزاری الشرق الاوسط


نام:
ایمیل:
* نظر: