اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
کد خبر: ۴۵۶۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۱ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۶ - 23 August 2017
حجتی اعلام کرد
وزیر جهاد کشاورزی گفت: جهت گیری دولت واردات دانه‌های روغنی به جای روغن خام است تا ارزش افزوده داخل کشور باقی بماند و هم کنجاله ان برای دام و طیور مصرف شود.
واردات دانه‌های روغنی به جای روغنبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست هیئت دولت در پاسخ به اینکه ایا تدبیری برای جلوگیری از واردات روغن و تعطیلی کارخانه‌های روغن دارید، تصریح کرد: اطلاعی از تعطیلی روغن ندارم.

وی ادامه داد: یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن روغن در کشور نیاز داریم که در دو سال اخیر ترغیب کردیم به تدریج واردات کاهش یابد.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: در صنعت روغن کشی و صنعت تصفیه روغن ظرفیت هایی ایجاد شده و در حال بهره برداری است و بخشی از ظرفیت را سرمایه گذاران و کارافرینان باید به این سمت بروند تا فرایند را در داخل کشور ایجاد کنند و هم اینکه اگر وارداتی صورت می‌گیرد برای کشورهای هدف، کالای نهایی را صادر کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر تخلف در خرید تضمینی گندم که فسادی در این قسمت صورت گرفته است؛ گفت: تخلف شخصی بوده و یک نفر گندم‌ها را خریداری و با ماسه مخلوط کرده بود که مرکز خرید تحویل نگرفت و جریانی راه انداخته بودند.

حجتی گفت: گندمی که در مرکز خرید می‌اید شناسنامه دار می‌شود و با صورتجلسه و پیگیری‌های دادستانی و تعزیرات؛ شخص مورد نظر موظف شد گندم‌ها را پاک کند.

وی همچنین گفت: امروز اولین پیشنهادم در رابطه با بیماری‌های دام و طیور وصنعت مرغداری بود که بحث و بررسی شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: