اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
کد خبر: ۳۹۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۵ - ۲۴ تير ۱۳۹۶ - 15 July 2017
جانشین رئیس پلیس پیشگیری گفت: پلیس برای عملیات حج و جا به جایی حجاج آمادگی کامل دارد.
آمادگی پلیس برای برگزاری عملیات حج
به گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس ازپایگاه اطلاع رسانی پلیس،سردار مهدی معصوم بیگی در نشست تخصصی فرماندهان پلیس فرودگاه‌های کشور، فرودگاه را اولین ویترین ارزیابی امنیت از نگاه مسافران خارجی معرفی واظهار کرد: پلیس فرودگاه­‌های کشور نقشی مهمی در معرفی چهره و ساختار نیروی انتظامی دارد و لازم است از منظر مختلف اعم از ظاهری، توانمندی، مهارت و ... برترین‌ها در این یگان به کار گیری شوند.

وی با بیان اینکه توسط پلیس فرودگاه در حوزه مبارزه با معضل "قاچاق" و "مواد مخدر" اقدامات شاخص و شایسته تقدیر صورت گرفته است، افزود: در سه ماهه اول سال جاری میزان پرواز‌ها در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، ۲۰ درصد افزایش داشته و در این مدت حدود ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از طریق خطوط هوایی جا به جا شده اند که امنیت این مهم با هوشیاری و توانمندی پلیس فرودگاه به خوبی تامین شده است.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه ماموریت‌های پلیس فرودگاه به موازات افزایش پروازها، رشد ۲۰ درصدی داشته است، عنوان کرد: مبارزه با قاچاق از اولویت‌های کاری نیروی انتظامی است و در راستای تحقق این رویکرد، با برنامه ریزی و تمرکز شاهد رشد ۲۰۰ درصدی کشفیات کالای قاچاق به لحاظ ارزش ریالی توسط پلیس فرودگاه هستیم این در حالی است که در پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان در حوزه کشفیات و ارزش ریالی افزایش ۶۰۰ درصدی داشته ایم.

وی ادامه داد: آمار‌ها و بررسی عملکرد؛ بیانگر جهت گیری صحیح و هدف گذاری‌های مناسب پلیس فرودگاه است، همچنین در حوزه مبارزه با مواد مخدر شاهد مجاهدت و تلاش‌های بی شائبه همکارانمان هستیم.
 
جانشین پلیس پیشگیری ناجا اضافه کرد: پلیس فرودگاه‌های کشور در خط مقدم تامین نظم و امنیت قرار دارد و با هماهنگی و تعامل بسیار خوب نیروی انتظامی با سپاه پاسداران، مطلوب‌ترین شرایط امنیتی را در فرودگاه‌های کشور و خطوط هوایی شاهد هستیم.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه پیش نیاز فعالیت خطوط هوایی؛ " امنیت " است، عنوان کرد: "پرواز" و "امنیت" دو مولفه جدایی ناپذیر از هم است بنابر این لازم است همه دستگاه‌های مسئول و ذی ربط در توجه به این مهم، اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

معصوم بیگی از آمادگی کامل پلیس فرودگاه برای انجام عملیات حج خبر داد و افزود: برنامه ریزی‌های دقیق، منسجم و هماهنگی لازم با دستگا ه.‌های متولی در این راستا صورت گرفته است.

وی در پایان خواستار توجه جدی مسئولان کاروان‌ها و حجاج به توصیه‌های پلیس شد و گفت:: همکاری حجاج با عوامل پلیس فرودگاه‌های کشور موجب انجام بهتر امور خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: