اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
کد خبر: ۳۸۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۳ - ۱۶ تير ۱۳۹۶ - 07 July 2017
رئیس سازمان مالیاتی
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: یکی از کارهایی که در سازمان امور مالیاتی انجام می شود، استفاده از اطلاعات سامانه های مبارزه با پولشویی است.

شناسایی 3500 مودی جدید و دریافت 1500 میلیارد تومان مالیاتبه گزارش سرويس اقتصادي عصرپرس از خبرگزاري صداسيما،سیدکامل تقوی نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با بررسی تراکنش های مشکوک در این سامانه ها، سال گذشته از 77 مؤدی 990 میلیارد تومان مالیات دریافت کردیم و 300 هزار مؤدی جدید شناسایی شدند.

همچنین سه هزار و سیصد میلیارد تومان برگ تشخیص برای افرادی که تا الان مالیات پرداخت نکردند صادر کردیم.

وی با بیان اینکه کسانی که از کارت بازرگانی دیگران استفاده کردند ؛ مالیاتی پرداخت نکردند، خاطرنشان کرد : با استفاده از همین سامانه ها و کمک نهادهای امنیتی نسبت به شناسایی بخش عمده از فعالان اصلی اقدام کردیم.

رئیس کل امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه در سالهای 91 تا 94 سه هزار و پانصد نفر از مبادی ورودی کشور برای واردات اقدام می کردند و مالیاتی هم پرداخت نمی کردند ، گفت: این افراد را شناسایی کردیم و تاکنون پرونده 1700 نفر از آنها را رسیدگی و 1500 میلیارد تومان مالیات هم برگه تشخیص صادر کردیم و امیدواریم مالیات دولت را آنها دریافت کنیم.

آقای تقوی نژاد در پاسخ به این سوال که آیا مالیات از همه دریافت می شود، افزود: بحث عدالت مالیاتی جز حلقه های اصلی و اولویت های نظام مالیاتی کشور است و شناسایی همه مؤدیان و کسانی که باید مالیات بدهند در اولویت فعالیت های ما قرار دارد.

وی اظهار داشت: سامانه های مختلفی در کشور وجود دارد که اطلاعات افراد را در بخش های ملکی، هویتی، مکانی، مالی، مالیاتی و بانکی در اختیار دارند و نهایت استفاده از آنها کردیم و امسال تکمیل نظام اطلاعاتی را در محور کار قرار دادیم تا

همه افراد جامعه و همه مؤدیان را شناسایی و مالیات را به درستی دریافت بکنیم.

 مالیات خرید و فروش مسکن کاهش یافت

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در مصوبه اخیر دولت و ماده 77 قانون مالیات مستقیم، مالیات ساخت و فروش، کسانی که تا پایان سال 1394 پروانه ساخت گرفتند و واحد مسکونی را ساخته یا در حال ساخت دارند، اگر بخواهند بفروشند ، مالیات آنها کاهش می یابد.

محمدقاسم پناهی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: به موجب این مصوبه کسانی که واحدهای درحال فروش دارند که پروانه ساخت آنها برای سال 1394 یا قبل از سال 95 است، صرفا یک مالیات نقل و انتقال پرداخت میکنند، در صورتی که قبلا علاوه بر این یک مالیات ساخت و فروش 10 درصد هم پرداخت می کردند که دیگر پرداخت نمی کنند.

وی خاطرنشان کرد: واحدهایی که پروانه ساخت آنها از اول فروردین سال 95 است، چون مدتی طول می کشد تا ساخته و فروخته شود، از این به بعد در چارچوب قانون و مالیات جدید پرداخت می شود.

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید مجدد در باره کاهش مایات خرید و فروش مسکن گفت: مالیات واحدهای مسکونی ساخته شده که پروانه آنها تا پایان 1394 صادر شده نسبت به قانون قبلی مالیات آنها کاهش پیدا کرده، و مالیات ساخت و فروش از آنها حذف شده است.

آقای پناهی افزود: تمام واحدهای درحال ساخت که پروانه آنها قبل از سال 94 است، که البته تعداد آنها هم زیاد است، مالیاتشان کاهش پیدا کرده و با کاهش مالیات نباید نسبت به عرضه مسکن و فروش آنها مشکلی وجود داشته باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: