اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
کد خبر: ۳۸۱۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۹ - ۱۶ تير ۱۳۹۶ - 07 July 2017
سیف
رئیس بانک مرکزی گفت: خوشبختانه امروز در شرایطی هستیم که میزان 25 درصد گردش نقدینگی بازار مالی کشور خارج از نظارت بانک مرکزی به 8 درصد كاهش يافته است.

میزان گردش نقدینگی خارج از نظارت بانک مرکزی به ۸درصد کاهش یافته استبه گزارش سرويس اقتصادي عصرپرس از خانه ملت، ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی درمورد وضعیت بازار مالی کشور از ابتدای دولت یازدهم گفت: در سال 92 حدود 25 درصد از گردش نقدینگی در بازار مالی کشور خارج از نظارت بانک مرکزی توسط مؤسسات غیرمجاز انجام می شد.

رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: از همان ابتدا یکی از برنامه های جدی بانک مرکزی این شد که ساماندهی وضعیت نابسامان بانکی را که به شدت موجب اخلال در وضعیت اقتصادی کشور شده بود را آغاز کنیم.

وی تصریح کرد: خوشبختانه امروز در شرایطی هستیم که میزان 25 درصد گردش نقدینگی بازار مالی کشور خارج از نظارت بانک مرکزی به 8 درصد رسیده است؛ به طوری که یا مشکلات حل و فصل شدند و یا مؤسسات در یک بانک ادغام شدند و تسویه حساب ها صورت گرفت.

 رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در پایان با بیان اینکه در حال حاضر مشغول رسیدگی به وضعیت مؤسسه مالی و اعتباری فرشتگان هستیم که بزرگ‌ترین مؤسسه دارای مشکل بود، خاطرنشان کرد: قضیه مؤسسات مالی و اعتباری تا پایان سال 96 حل و فصل می شود چرا که حل این معضل باعث ایجاد ثبات و آرامش اقتصادی در دولت می شود که در همین راستا تعیین تکلیف وضعیت 8 تعاونی منحل شده در دست بود که در این میان وضعیت 7 تعاونی نهایی شده و پرداخت های آن ادامه پیدا می کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: