اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۷
کد خبر: ۳۳۰۸۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۳ - ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - 08 February 2023
وزیر کشور:
وزیر کشور با اعلام آمادگی وزارت کشور و استانداری‌ها برای حمایت از گردشگری گفت: موضوع گردشگری صرفا یک مساله اقتصادی نیست بلکه ظرفیت بزرگی برای دیپلماسی عمومی و انقلابیِ ایران است.
گردشگری ظرفیت بزرگی برای دیپلماسی عمومی و انقلابی ایران استبه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس، احمد وحیدی روز چهارشنبه در نشستی با موضوع گردشگری که با حضور عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد و با گرامیداشت ایام دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی، افزود: در انقلابی که رسالت خود را جهانی می داند، موضوع گردشگری صرفا یک مساله اقتصادی نیست بلکه بزرگترین رسانه ای است که می توان از آن استفاده کرد.

وزیر کشور ادامه داد: رسانه‌های دنیا تحت تسلط امپراطوری دروغ، ریا و فریب قرار دارند و باید راه‌های مقابله با آن و همچنین مسیر حرکت خودمان را بیابیم. گردشگری در راستای دیپلماسی عمومی و تحقق دیپلماسی انقلابیِ انقلاب بزرگ ما یکی از بزرگترین کارهایی است که باید در دستور داشته باشیم.

وحیدی با بیان اینکه دشمن خواستار انزوای ایران و قلب واقعیت‌ها و حقایق ناب کشور ما است، تصریح کرد: گردشگری یک راه برای مقابله با آن است. در این ایام که انواع تبلیغات مسموم و دروغین علیه ایران جریان دارد و دشمنان سعی دارند مسایل ولو اندک را در تبلیغات خود بزرگ نمایی کنند تا دیگران نسبت به انقلاب بدبین شوند، این گردشگری است که می تواند تصویر درستی از ایران به نمایش درآورد.

وی با بیان اینکه هدف گذاری برای جذب گردشگر باید به حدود ۲۰ میلیون نفر برسد، خاطرنشان کرد: باید یک کار جهشی انجام داد چرا که رسیدن به ۲۰ میلیون گردشگر دور از دسترس نیست.

وزیر کشور با بیان اینکه طبق آمارهای منتشر شده، ایران به لحاظ تاریخی، دهمین کشور و به لحاظ جذابیت های طبیعی در رتبه پنجم جهان قرار دارد، به انواع گردشگری اشاره کرد و یادآور شد: ظرفیت های لازم در این زمینه وجود دارد و سرمایه گذاران داخلی و خارجی هم اعلام آمادگی کرده اند.

وحیدی در عین حال تاکید کرد: لازم است یک نظام یکپارچه گردشگری شکل گیرد و استان‌ها هم برای خود هدف گذاری عملیاتی در جذب گردشگر داشته باشند.

وی با اعلام آمادگی وزارت کشور و استانداری‌ها برای حمایت از گردشگری و ارتقای ظرفیت‌های این حوزه، بر لزوم تقویت گردشگری داخلی هم تاکید کرد و گفت: اقوام و طایف در ایران مزیت بزرگی محسوب می شوند. شناخت این اقوام و طوایف از یکدیگر منجر به وفاق و انسجام اجتماعی خواهد شد.

وزیر کشور، گردشگری داخلی را در این زمینه مهم برشمرد و افزود: گردشگری یک مساله چند بعدی اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، علمی و حتی سیاسی است که کاملا می تواند سیاست های بین الملل را تحت تاثیر قرار دهد.

 
 

نام:
ایمیل:
* نظر: