اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۷
کد خبر: ۳۳۰۳۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۲ - ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - 06 February 2023
قالیباف در نطق پیش از دستور:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: موافقت رهبر حکیم انقلاب با این عفو از موضع قدرت نظام اسلامی که سیره پیامبران و ائمه (ع) است، نقشه دشمنان برای تبدیل جوانان و نوجوانان معترض و فریب خورده به آشوبگران سازمان یافته را سد کرد.
عفو جمعی از متهمان حوادث اخیر، جلوه دیگری از رویکرد پدرانه رهبر انقلاب بودبه گزارش عصرپرس از  خانه ملت، محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (دوشنبه، 17 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود، گفت: ارتحال جانسوز حضرت زینب کبری (س) بانگ رسای عدالت طلبی و حقیقت جویی و الگوی جاودانه زنان مبارز را به ملت شریف ایران و تمام محبان اهل بیت (ع) تسلیت و تعزیت می گویم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی موافقت حکیمانه رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات جمع قابل توجهی از متهمان و محکومان حوادث اخیر جلوه دیگری از رویکرد محبت آمیز و پدرانه ایشان با فرزندان خود را به نمایش گذاشت.

وی افزود: ایشان از ابتدای این حوادث حساب افرادی که هیجان زده شده و فریب خورده اند را از سازمان دهندگان آشوب جدا کردند و با محبت اخیر خویش ضمن تاکید عملی بر این رویکرد، نقشی بی بدیل در ترمیم اجتماعی و احیای اتحاد و همدلی ملی ایفا کردند.

رئیس قوه مقننه کشورمان، عنوان کرد: موافقت رهبر حکیم انقلاب با این عفو از موضع قدرت نظام اسلامی که سیره پیامبران و ائمه (ع) است، نقشه دشمنان برای تبدیل جوانان و نوجوانان معترض و فریب خورده به آشوبگران سازمان یافته را سد کرد. بر همه ما مسئولان واجب است که با تاسی از رویکرد ایشان، ترمیم اجتماعی را سرلوحه کار خویش قرار داده و با مواضع و رفتار محبت آمیز خود اجازه ندهند دشمنان و آشوبگران سازمان یافته مانع از احیای اتحاد ملی شوند.

قالیباف گفت: در پایان لازم است به نمایندگی از ملت نوع دوست ایران با تمامی افراد حادثه دیده از زلزله مهیب ترکیه و سوریه ابراز همدردی عمیق کرده و به ملت مسلمان ترکیه و سوریه بابت مصیبت  جان باختن شماری از هموطنانشان تسلیت می گویم.
نام:
ایمیل:
* نظر: