اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
کد خبر: ۳۲۱۸۴
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۴ - ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - 22 November 2022
امیر عبداللهیان در دیدار جمعی از اندیشمندان عراق:
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: روابط ایران و عراق در ابعاد رسمی و مردمی در جایگاه ممتازی قرار دارد و مشورت‌ها و همکاری‌های فیمابین در سطوح مختلف برای تقویت و ارتقاء مناسبات ادامه دارد.
همکاری‌های ایران و عراق برای تقویت و ارتقاء مناسبات ادامه داردبه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس، جمعی از اندیشمندان، اساتید دانشگاه، صاحبنظران، تحلیلگران و فعالان رسانه‌ای کشور عراق امروز سه‌شنبه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کردند.

در این نشست امیرعبداللهیان ضمن تاکید بر اهمیت روابط برادرانه و رو به توسعه میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، آثار مثبت این روابط بر منافع دو کشور و دو ملت و همچنین منطقه را برشمرد.

وزیر امور خارجه تأکید کرد: روابط ایران و عراق در ابعاد رسمی و مردمی با توجه به اراده سیاسی مشترک و نیز اشتراکات دینی، تاریخی و فرهنگی دو ملت در جایگاه ممتازی قرار دارد و مشورت‌ها و همکاری‌های فیمابین در سطوح مختلف برای تقویت و ارتقاء مناسبات ادامه دارد.

میهمانان عراقی حاضر در این دیدار نیز ضمن تشکر از وزیر امور خارجه کشورمان برای فراهم شدن فرصت این دیدار، دیدگاه‌ها و نیز سؤالات خود را در خصوص موضوعات مختلف بویژه روابط میان دو کشور ایران و عراق بیان کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر: