اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱
کد خبر: ۳۱۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۹ - ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - 19 September 2022
شهردار منطقه ۱۸اعلام کرد:
شهردار منطقه ۱۸ از تخریب ۸ ویلای غیرمجاز و آزادسازی ۱۱ هکتار از اراضی زراعی و باغات در سطح حریم منطقه ۱۸ خبر داد.
آزاد سازی ۱۱ هکتار از اراضی حریم منطقه ۱۸به گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس از روابط عمومی شهرداری منطقه 18- محمد جواد خسروی شهردار منطقه 18  از تخریب ۸ ویلای غیرمجاز و آزادسازی ۱۱ هکتار از اراضی زراعی و باغات در سطح حریم منطقه ۱۸ خبر داد و با تاکید بر حفظ و صیانت از حریم و اراضی کشاورزی و باغ‌ها در جنوب غربی پایتخت گفت: به منظور جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز و تغییر کاربری اراضی زراعی شهرداری منطقه ۱۸ اقدامات مقتضی با هماهنگی نهادهای ذی ربط صورت گرفت.

شهردار منطقه ۱۸ خاطرنشان کرد: پس از اخذ مجوزهای قضائی و بازدید میدانی از املاک واقع در« شمس‌آباد » و « فیروز بهرام » رفع خلاف و اعاده اراضی به وضعیت سابق پیگیری و اعمال شد.

وی با اشاره به عدم اخذ مجوز در این نوع از تغییر کاربری‌ها اظهار کرد: متخلفین در سنوات گذشته خلاف ضوابط و اصول شهرداری نسبت به احداث باغ ویلا، دیوارکشی، ایجاد فنس، پرچین، احداث استخر و سکو اقدام کرده بودند.

خسروی اذعان کرد: پس از طرح شکایت و پیگیری قضائی در نهایت منجر به اخذ دستور قضائی مبنی بر قلع و قمع مستحدثات شد و پس از هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های قضائی و انتظامی در روز چهارشنبه هفته گذشته و با بسیج تمامی پرسنل و نیروهای اجرایی ناحیه و ادوات و ماشین آلات لجستیکی و موتوری منطقه ۱۸ و دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به اجرای دستور قضائی و رفع خلاف مستحدثات غیر مجاز اقدام شد.
آزاد سازی ۱۱ هکتار از اراضی حریم منطقه ۱۸

شهردار منطقه ۱۸ در ادامه از آزادسازی ۱۱ هکتار از اراضی زراعی و باغات در سطح حریم منطقه ۱۸ خبر داد و گفت: در این عملیات اجرایی به تفکیک هشت ویلا به مجموع متراژ ۱۳۵۰ متر مربع، ۱۲۰۰ متر طول دیوارکشی اساسی، ۳۵۰ متر فنس کشی، ۵۵۰ متر پرچین، ۱۲ مورد استخر و سه مورد سکو رفع خلاف و جمع‌آوری شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: