اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱
کد خبر: ۳۱۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۲ - ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ - 16 September 2022
امکانی که امسال برای نخستین بار فراهم شد؛
تاکسی‌های اینترنتی امسال نزدیک به ۵۰ هزار مسافر را از شهرهای مختلف کشور به مرزهای خروجی ایران به عراق برای شرکت در مراسم اربعین رسانده‌اند.
عزیمت حدود ۵۰ هزار زائر اربعین با استفاده از تاکسی‌های اینترنتیبه گزارش سرویس علمی عصرپرس از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، امسال برای نخستین بار تاکسی‌های اینترنتی اسنپ، تپسی و غیره به جمع سایر سامانه‌های حمل‌ونقل برای اعزام مسافران پیاده‌روی اربعین از نقاط مختلف کشور به مرزهای خروجی ایران به عراق پیوسته‌اند.

برپایه این گزارش، در بازه زمانی هشت روزه (۱۶ لغایت ۲۳ شهریور ماه)، تاکسی‌های اینترنتی درمجموع ۱۶ هزار و ۹۰۵ سرویس را ثبت کرده‌اند.

با در نظر گرفتن اینکه در هر سرویس عموماً سه مسافر حضور داشته‌اند، درمجموع ۵۰ هزار ۷۱۵ مسافر با استفاده از تاکسی‌های اینترنتی برای شرکت در مراسم اربعین امسال خود را به مرزهای خروجی ایران به سمت عراق رسانده‌اند. 

پیش‌ازاین «امیر محمدزاده لاجوردی» رئیس کمیته هماهنگی مراسم اربعین وزارت ارتباطات در گفت‌وگویی خبر داده بود که امسال برای نخستین بار امکان حمل‌ونقل مسافران برای عزیمت به مرزهای غربی و جنوب غربی با استفاده از تاکسی‌های اینترنتی فراهم شده است.

 
 

نام:
ایمیل:
* نظر: