اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱
کد خبر: ۳۱۱۰۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰ - ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - 11 September 2022
مدیرکل سازمان‌های مردم‌ نهاد و خیّرین سلامت وزارت بهداشت عنوان کرد:
مدیرکل سازمان‌های مردم‌ نهاد و خیّرین سلامت وزارت بهداشت از بررسی و اصلاح پیش نویس قانون تشکل های اجتماعی، طی نشست و مکاتبه با مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، خبر داد.
شناسایی بیش از ۲۰ هزار خیّر حوزه سلامت در کشوربه گزارش عصرپرس از وبدا، محمدجواد حیدری ‌پور با حضور در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در بازدید از دفتر مشارکت ‌های اجتماعی و امور خیّرین این دانشگاه، ضمن تقدیر از تلاش‌ های این واحد، گفت: در کشور بیش از ۲۰ هزار خیّر حوزه سلامت را شناسایی کرده ‌ایم و بانک اطلاعاتی مناسبی در این زمینه تهیه شده که به صورت دوره ‌ای به روزرسانی می ‌شود.

وی افزود: در استان اصفهان نیز خیّران و خیریه ‌های ارزشمند و بزرگی داریم که پروژه ‌های خیّرساز مهمی را به انجام رسانده‌ اند و جای تقدیر دارد.

مدیرکل سازمان های مردم نهاد و خیّرین سلامت ضمن تایید برخی مشکلات ساختاری، ابراز امیدواری کرد که با رویکرد مثبت وزیر بهداشت به حوزه خیّرین و مشارکت های اجتماعی، بتوانیم هرچه بیشتر از ظرفیت های این حوزه در راستای ارتقای سلامت همگانی بهره ببریم.

حیدری پور با اشاره به آمار سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه فعال در حوزه سلامت، افزود: ما در اداره کل به ارزیابی و رتبه بندی این نهادها پرداخته ایم و به صورت مستمر فعالیت آنها را در حوزه سلامت پایش می کنیم. بانک اطلاعات این موسسات تهیه شده که آن هم به صورت دوره ای به روزرسانی می شود.

مدیرکل سازمان های مردم نهاد و خیّرین سلامت در پایان از بررسی و اصلاح پیش نویس قانون تشکل های اجتماعی از سوی این اداره کل طی نشست و مکاتبه با مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، خبر داد.

در ادامه، سید فرهاد عریضی، قائم‌ مقام و مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در امور مشارکت‌ های اجتماعی نیز در این نشست، به معرفی طرح‌ ها و پروژه ‌های مهم خیّرساز این استان پرداخت.

وی همچنین با اشاره به مسائل و مشکلات حوزه اجتماعی و خیّرین سلامت در استان، خواستار توجه ویژه وزارت به این مهم و رفع مشکلات ساختاری آن شد.

گفتنی است، مدیرکل سازمان ‌های مردم ‌نهاد و خیّرین سلامت وزارت بهداشت در این سفر با چند تن از مدیران عامل سازمان‌ های مردم‌ نهاد و موسسات خیریه مطرح در این استان، مذاکره و تبادل نظر کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: