اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱
کد خبر: ۳۰۹۵۵
تاریخ انتشار: ۲۲:۳۷ - ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - 03 September 2022
معاون وزیر صمت در سفر به سمنان:
معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مهمترین چالش در توسعه صنعت استان سمنان کمبود آب است که رفع آن در دولت سیزدهم با جدیت دنبال می‌شود.
مشکل کم‌ آبی صنعت استان سمنان با جدیت دنبال می‌شودبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از شاتا، سید مهدی نیازی معاون هماهنگی و محیط کسب و کار در سفر یک روزه به استان سمنان در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در دفتر امام جمعه این شهر حضور یافت و گفت: استان سمنان در مقایسه با سایر استان‌های کشور ظرفیت خوبی در حوزه صنعت و معدن دارد و از زمینه رشد خوبی نیز برخوردار است.

وی افزود: نزدیک بودن این استان به پایتخت کشور چالش‌هایی برای صنایع ایجاد می‌کند که البته امتیازهایی نیز در پی دارد.

معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رئیس جمهور حتی در سمت ریاست قوه قضاییه که بود نیز دغدغه احیای واحدهای صنعتی راکد را داشت زیرا بسیاری از واحدها مشکل قضایی دارند.

نیازی افزود: اکنون نیز تاکید دولت سیزدهم ابتدا احیای واحدهای راکد به عنوان یکی از اهداف اصلی است و سپس در صورت وجود ظرفیت و شرایط لازم، ایجاد واحد صنعتی جدید پیگیری می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان نیز در این جلسه گفت: شرکت صنایع لاستیکی پارمیدا واقع در شهرک صنعتی سمنان از شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو و سایپا مطالبه دارد که امید است با بازدید معاونت هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت، این بدهی پرداخت شود.

محمدرضا صادقی بیان کرد: طرح صنعتی سنگ کاران نوین نیز از جمله واحدهای راکد استان سمنان بود که موانع آن برطرف شد و تا چند روز آینده شروع به کار می‌کند.نام:
ایمیل:
* نظر: