اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱
کد خبر: ۳۰۷۵۴
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۳ - ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - 20 August 2022
مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی، از مردم خواست از حاشیه رودخانه‌ها بویژه در مناطق شمال و شمال شرق تهران فاصله بگیرند.
احتمال وقوع سیل در تهران؛ مردم از حاشیه رودها فاصله بگیرندبه گزارش عصرپرس از صدا و سیما، حامد یزدی مهر گفت: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی و صدور هشدار زرد هواشناسی، از بعدازظهر یکشنبه ۳۰ مرداد تا چهارشنبه دوم شهریور، به علت رشد ابر‌ها و بارش‌های رگباری، احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران افزود: در این مدت با توجه به احتمال جاری شدن روان‌آب‌ها، آب‌گرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها در نیمه شمالی و شمال شرق استان تهران، ساکنان این مناطق از اتراق در حاشیه رود‌ها و بستر مسیل‌ها خودداری کنند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران در ادامه با اشاره به اهمیت آموزش همگانی برای مقابله با مخاطرات، درخصوص پیشگیری از وقوع بحران‌های احتمالی گفت: تلاش ما در ستاد مدیریت بحران این است که همواره در ارکان اساسی پیشگیری، آمادگی و مقابله حرکت رو به رشد داشته باشیم و این امر با برگزاری مانور‌ها و جلسات آموزشی محقق خواهد شد.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
نام:
ایمیل:
* نظر: