اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
کد خبر: ۲۹۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۲ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - 14 June 2022
سرپرست دادسرای مجتمع ویژه جرایم اقتصادی:
سرپرست دادسرای مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی از انسداد بیش از پنج هزار حساب بانکی در حوزه برخورد با معاملات فردایی ارز و طلا و با ورود دستگاه قضایی در چند روز اخیر خبر داد و گفت: ۵۰ نفر در جریان طرح برخورد با معاملات فردایی ارز و طلا دستگیر شده‌اند.
انسداد بیش از پنج هزار حساب بانکی و دستگیری ۵۰ نفر در برخورد با معاملات فردایی طلا و ارزبه گزارش عصرپرس از دادگستری استان تهران، رضا نجفی با تشریح علل بروز اطاله در فرایند رسیدگی‌های قضایی و در پرونده‌ها افزود: زمانی که یک پرونده اقتصادی از صفر شروع می‌شود در بیشتر موارد نیاز به ردیابی مالی است که این امر، بسیار زمان‌بر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: نکته دوم؛ فقدان ضابط ویژه مستقر و در اختیار است و همین امر سبب می‌شود که مستندسازی پرونده‌ها به سختی صورت گیرد.

نجفی با اشاره به اقدامات دادستانی در برخورد با کانال‌ها و سامانه‌هایی که در حوزه معاملات فردایی ارز و طلا فعالیت می‌کنند، گفت: برخی از لیدرها و ادمین‌های این کانال‌ها که اقدام به قیمت‌سازی می‌کنند، شناسایی و اقدامات لازم در حال انجام می باشد.

سرپرست دادسرای مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی گفت: در سال جاری حدود یک هزار و ۳۲۸ میلیارد تومان رد مال انجام شده‌است.  
نام:
ایمیل:
* نظر: