اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷
کد خبر: ۲۹۵۵۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۳ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - 25 May 2022
رییس سازمان زندان‌ها در بازدید از بازداشتگاه اوین:
رییس سازمان زندان‌ها در بازدید چند ساعته از بازداشتگاه اوین بر رسیدگی به مشکلات رفاهی و قضایی مددجویان بصورت ویژه خبر داد.
رسیدگی به مشکلات رفاهی و قضایی مددجویان بصورت ویژه دنبال می‌شودبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس از سازمان زندان‌ها و اقدمات تأمینی و تربیتی کشور، غلامعلی محمدی در جمع مددجویان بازداشتگاه اوین حضور یافت و ضمن سرکشی از بخش‌های مختلف همچون فضای خوابگاهی و اسکان آنان، به شکل رودررو نیز با آنان به گپ و گفت چندساعته نشست.

در بازدید رییس سازمان زندان‌ها که صبح امروز (چهارشنبه) و در یک روز تعطیل انجام گرفت، وی از نزدیک مشکلات رفاهی مددجویان را رصد و در سرکشی از بندهای مختلف، بر پیگیری مشکلات قضایی آن تأکید کرد.

وی در ابتدا در بخش قرنطینه بازداشتگاه اوین حضور یافت و از مددجویان ساکن در این بخش سرکشی کرد، مددجویان این بخش، ضمن ارائه درخواست‌ها و مشکلات قضایی خود، از رسیدگی و خدمت‌دهی بازداشتگاه اوین به وضعیتی رفاهی و فضای خوابگاهی قدردانی کردند.

نگاهتان به اعزام بیماران به مراکز درمانی خاص و ویژه باشد

رییس سازمان زندان‌ها در ادامه جهت پیگیری نحوه ارائه خدمات درمانی به مددجویان، از واحد بهداشت و درمان بازدید کرد و ضمن گفت‌وگو با کادر درمان و همچنین مددجویان گفت: نگهداری از مددجویان بیمار در بازداشتگاه باید ویژه باشد که این امر خصوصا درمورد بیماران اورژانسی و نیازمند به اعزام به مراکز درمانی و پیگیری روند درمانی آنان جدی‌تر دنبال شود.

وی در عین حال تأکید کرد: توقع من از اوین، داشتن یک مرکز درمانی مناسب و ارائه خدمات درمانی مناسب و حتی جراحی‌های عمومی معمول است، ما مشکلات عدیده‌ای در بحث اعزام‌ها داریم که مثال آن فرار زندانیان است؛ بنابراین با تجهیز امکانات مراکز درمانی داخل بازداشتگاه، هم به مددجویان رسیدگی ویژه‌تر کنید و هم مانع اقدامات غیرقانونی شوید.

ارتقاء کیفیت غذای مددجویان از اولویت‌های جدی سازمان در سال جاری است

محمدی تصریح کرد: انتظار داریم درکنار خدمات ویژه که به بیماران درحال انجام است، واحدهای بهداشت و درمان از نظر تجهیز امکانات پزشکی، انتظارات ما و مددجویان را بخوبی برآورده کند، اوین به‌ درستی استعداد داشتن یک مرکز درمانی مجهز با تجهیزات لازم را داراست.

رییس سازمان زندان‌ها ارتقا کیفیت غذای مددجویان را از اولویت‌های جدی سازمان در سال جاری دانست و با تأکید بر بهبود آن در بازدید از آشپزخانه بازداشتگاه اوین گفت: بهبود کیفیت قضایی از یک طرف و البته به حداقل رسیدن دورریز غذا، باید جدی گرفته شود حتی برای مددجویان دارای بیماری هم باید غذای جداگانه تدارک دید.

در این رابطه علی هاشمی، مدیر بازداشتگاه اوین نیز بر بهبود کیفیت غذا در سال جاری خبر داد و افزود: ما حتی به درخواست برخی مددجویان، به آنان جیره خشک می‌دهیم که برای طبخ غذای روزانه استفاده کنند. سعی ما ارائه یک برنامه غذایی باکیفیت مناسب است که حتی پرسنل شیفیتی ما نیز در کنار مددجویان از آن استفاده می‌کنند.

توسعه بخش کتابخانه‌ای و ورزشی همواره در دستور کار مدیران زندان‌ها باشد

غلامعلی محمدی در بخش دیگری از این بازدید، در جمع مددجویان اندرزگاه‌های مختلف از جمله محکومین مالی، امنیتی و اتباع بیگانه حضور یافت و ضمن دریافت برخی انتقادات آنان از شرایط رفاهی و قضایی، رفع آنان را مورد تأکید و پیگیری اقدامات لازم را به معاون دادستان در امور زندان‌ها ارجاع داد.

بررسی دوربین‌های امنیتی در سالن‌های خوابگاهی، سرکشی از اتاق اسکان مددجویان، گفتگوی چهره به چهره با آنان به همراه شنیدن جزئیات مشکلات آنان در این بازدید سه ساعته نیز صورت گرفت.

محمدی در جمع مددجویان امنیتی و در واکنش به انتقاد برخی از آنان از فضای موجود، برحل مشکلات آنان تأکید ویژه کرد و گفت: کیفیت غذا و رفاهیات مددجویان بویژه از جنبه اسکان و به ویژه طبقه‌بندی زندانیان، مورد اعتقاد جدی ماست، توسعه بخش کتابخانه‌ای و ورزشی نیز همواره باید در دستور کار مدیران زندان‌ها باشد.

رییس سازمان زندان‌ها همچنین با اشاره به هدف خود از بازدید زندان‌ها خاطرنشان کرد: حضور من در زندان‌ها و دیدار نزدیک، مکرّر و مرتب با مددجویان، از جهت سرکشی و پیگیری دستورات سازمانی و البته دیدن مشکلات مددجویان است. نکات همه را می‌شنوم و راستی‌آزمایی هم خواهم کرد. شخصا وارد جزئیات و مشکلات مددجویان می‌شوم و مطابق بامقررات هم اقدام می‌کنیم.

غلامعلی محمدی علاوه بر حضور در سایر اندرزگاه‌ها و گفت‌وگو با مددجویان و پیگیری درخواست‌های آنان، در پایان از آسایشگاه سربازان وظیفه بازدید کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: