اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱
کد خبر: ۲۹۵۱۰
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۶ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - 23 May 2022
وزیر آموزش‌وپرورش
وزیر آموزش‌وپرورش در جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر وزارت آموزش‌وپرورش گفت: مدرسه یکی از مراکز اصلی تربیت اسلامی است و دانش آموزان را می‌توانیم با الگوسازی اسلامی به صورت مناسب آشنا نماییم.
مدرسه یکی از مراکز اصلی تربیت اسلامی استبه گزارش عصرپرس از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، پیش از ظهر امروز یوسف نوری در جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر وزارت آموزش‌وپرورش که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با تبریک سالروز فتح خرمشهر، اظهار کرد: آموزش‌وپرورش بستر بسیار مناسبی برای اجرای طرح‌های فرهنگی است چنان‌که درگذشته طرح‌های خوبی مانند همیار پلیس را به‌خوبی اجرا کرده است و شاهد موفقیت‌هایی در این حوزه بوده‌ایم.

عضو کابینه دولت مردمی با بیان اینکه بخشی از تربیت کودکان از دوره کودکی بر عهده آموزش وپرورش است و این رسالت را در سازمان تعلیم و تربیت کودک برعهده داریم، گفت: بهتر است در تربیت افراد و از سنین کودکی مطابق آموزه‌های اسلامی و قرآنی عمل کنیم و طوری فرزندانمان را تربیت کنیم که در بزرگسالی به دنبال منکر نباشند و از منکرات دوری کنند، آنگاه جامعه اسلامی خواهیم داشت که واجبات و فرائض اسلامی در آن اجرا و رعایت می‌شود.

وی تصریح کرد: بهترین راه برای احیای ارزش‌های دینی و اسلامی امر به معروف است و آموزش فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در مدارس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا مدرسه یکی از مراکز اصلی تربیت اسلامی است و دانش آموزان را می‌توانیم با الگوسازی اسلامی به صورت مناسب آشنا نماییم.

وزیر آموزش و پرورش با استناد به آیات قرآن مجید درباره امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر را باید اول از خودمان شروع کنیم و شرایط این فریضه مهم را داشته باشیم و سپس به دنبال اجرای آن در جامعه باشیم و این موضوع مهمی است که اغلب از آن غفلت می‌شود.

عضو کابینه دولت مردمی با بیان اینکه نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شدن قانون الهی است و می‌تواند به از بین رفتن گناه در جامعه منجر شود، اظهار کرد: یکی از اهداف عمده و اساسی امر به معروف و نهی از منکر محقق شدن معروف و از بین رفتن منکر در سطح جامعه است.

 وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شعار محوری امر به معروف و نهی از منکر را برپایی نماز جماعت و توجه ویژه به فرائض دینی در مدارس و مراکز آموزشی و اداری توسط معلمان و دانش آموزان است، اظهار کرد: دغدغه تربیتی یکی از نگرانی‌های آموزش و پرورش است  که بتواند این مهم را در مورد کودکان به خوبی انجام دهد و این موضوع در اسناد بالادستی آموزش و پرورش از جمله در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مطرح شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: