اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
کد خبر: ۲۹۴۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۸ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - 23 May 2022
رییس بنیادشهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه مطرح کرد:
خسروشهیدی، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب، گفت: گذر از بخشی از خدمات عمومی به عنوان خدمت معیشتی از وظیفه مسیولین نظام است اما مهم ترین وظیفه و ماموریت ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران بحث فرهنگی و ترویج و نشر فرهنگ ایثار و شهادت است .
مهم ترین وظیفه ما در بنیاد شهید ترویج  و نشر فرهنگ ایثار و شهادت استبه گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی عصرپرس، خسرو شهیدی با تاکید براینکه مردمی سازی امور فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران جزیی از کارهای اساسی ما است، گفت: ما باید بحث فرهنگ و شهادت را به مردم واگذار کنیم و همچنین باید از ظرفیت نوجوانان و جوانان و نخبگان در ترویج این فرهنگ در جامعه بهره بگیریم.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت سازی در سطح جامعه، گفت: در حال حاضر ۴۰۰ نخبه ایثارگر در استان وجود دارد که با بهره گیری از این عزیزان در بنیاد شهید از این ظرفیت ها به بهترین نحو استفاده خواهیم کرد. 

شکل گیری ایثار اجتماعی در سطح جامعه برای رسیدن به آرمان شهدا

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه نتیجه این اقدامات و برنامه ها را تشکیل ایثار اجتماعی در استان دانست و گفت: ایثار اجتماعی یعنی همان خصلت شهدا در دستگیری از ضعفا، مظلومان، کمک به هم نوعان است که در آرمان های انقلاب و شهدا بوده و امروز در جامعه ما ضروری است. 

شهیدی در ادامه با تاکید براینکه امیدوارم با همکاری و تدبیر همه همکاران بتوانم خدمت گذار خوبی برای خانواده های شاهد و ایثارگر باشم، گفت:در راستای رسیدگی وبررسی مشکلات خانواده‌های شهدا وایثارگران تلاش داریم تا پایان سال با همه این عزیزان دیدار داشته باشیم. 

به گزارش عصرپرس، معاون رئیس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز پنجشنبه در حکمی، «خسرو شهیدی» را به عنوان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه منصوب کرد.

خسرو شهیدی پیش از این رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کرمانشاه و همچنین معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بود.

همچنین پیش از این حجت الاسلام «هادی عسکری» مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه از آذر سال ۹۳ تاکنون بود.

خبرنگار: پروین مرادی 
نام:
ایمیل:
* نظر: