اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۴
کد خبر: ۲۹۰۱۹
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱ - ۲۵ فروردين ۱۴۰۱ - 14 April 2022
ادعای رویترز به نقل از آژانس اتمی:
خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه در گزارشی به نقل از آژانس بین المللی انرژی اتمی ادعا کرد که نصب دوربین‌های نظارتی در تاسیسات نطنز تکمیل شده است.
نصب دوربین‌های نظارتی در نطنز تکمیل شدبه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس، آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش محرمانه‌ای برای کشورهای عضو شورای حکام که به رویت خبرگزاری رویترز رسیده نوشته است ایران در حال راه اندازی یک کارگاه جدید در نطنز است که قطعات سانتریفیوژهای غنی‌سازی اورانیوم را با ماشین‌هایی که اخیراً از تاسیسات کرج به آنجا منتقل شده است، خواهد ساخت.

در ادامه این گزارش ادعایی آمده است که این سازمان در ۱۲ آوریل ۲۰۲۲، نصب دوربین های نظارتی را در این مکان تکمیل و سپس مهر و موم ها را از ماشین ها برداشته است.

بر اساس گزارش یادشده ایران در ۱۳ آوریل ۲۰۲۲، به آژانس اطلاع داد که ماشین‌ها در همان روز در کارگاه جدید شروع به کار خواهند کرد.

رویترز پیشتر به نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش داد که ایران تمام ماشین‌آلات تولید قطعات سانتریفیوژ را از تاسیسات کرج به مجتمع نطنز منتقل کرده است. این اقدام طبق گزارش یادشده، شش هفته بعد از ساخت سایت دیگری در اصفهان برای ساخت همان قطعات انجام شده است.

«محمدرضا غائبی» سرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌های بین المللی در وین پیشتر تصریح کرد که اطلاعات دوربین‌ها تا زمان اجرای کامل برجام در اختیار آژانس قرار نخواهد گرفت و نزد ایران ذخیره می‌شود./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: