اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۶
کد خبر: ۲۸۱۶۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - 29 January 2022
هفته جاری؛
وزرای راه و نیرو به منظور پاسخ به سوال نمایندگان و وزیر صمت جهت ارایه گزارش از وضعیت عرضه مصالح ساختمانی به کمیسون عمران مجلس فراخوانده شدند.
وزرای راه، نیرو و صمت به کمیسیون عمران مجلس می‌رروندبه گزارش عصرپرس از خانه ملت نشست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه الی سه شنبه (۱۰ الی۱۲ بهمن ماه)  برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش بررسی طرح انتقال آب از دریای عمران  به استان سیستان و بلوچستان اعاده شده از شورای نگهبان و ادامه رسیدگی به لایحه ارجاع اختلاف سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت ایندیا پوتز گلوبال لیمیتد به داوری و ادامه رسیدگی به طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، بررسی کلیات طرح اصلاح ماده ۱۰۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، بررسی درخواست انجام تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت آب و فاضلاب شیراز، بررسی درخواست انجام تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، بررسی درخواست انجام تحقیق و تفحص از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، بررسی درخواست انجام تحقیق و تفحص از شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور دستورکارهای روز یک‌شنبه کمیسیون عمران هستند.

همچنین روز دوشنبه دعوت از وزیر راه و شهرسازی جهت پاسخگویی به سؤال کمال حسین پور نماینده پیرانشهر و سردشت، محمود احمدی بیغش نماینده شازند، سیدکریم حسینی نماینده اهواز، محسن علیزاده نماینده سپیدان و بیضاء، احمد مرادی نماینده بندرعباس، علی اکبر کریمی نماینده اراک، سید جلیل میرمحمدی میبدی نماینده تفت و میبد، محمدصالح جوکار نماینده یزد، حسن همتی نماینده شاهین دژ و تکاب، ملک فاضلی نماینده سراوان، سیب و سوران، رحمت الله نوروزی نماینده مردم علی آباد، عبدالناصر درخشان نماینده مردم ایرانشهر،  رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا، اسماعیل حسین زهی نماینده مردم خاش و میرجاوه، جلال محمود زاده نماینده مردم مهاباد در دستور کار کمیسیون عمران است.

گفتنی است روز سه شنبه کمیسیون عمران مجلس از رییس بنیاد مسکن برای ارائه گزارش در خصوص طرح های هادی روستایی دعوت کرده است،همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور ارائه گزارش در خصوص عرضه مصالح ساختمانی و وزیر نیرو نیز به منظور پاسخ به سوال عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم، سید حمید رضا کاظمی نماینده مردم پلدختر، محمدصفری ملک میان نماینده مردم رودسر، احمد مرادی نماینده مردم بندر عباس، جلیل مختار نماینده مردم آبادان، سید محمدمولوی نماینده مردم آبادان در کمیسیون حاضر می‌شوند.

کمیته معماری و شهرسازی از معاون معماری و شهرسازی وزیر راه به منظور بررسی طرح های تفصیلی شهرها و معاون بنیاد مسکن برای بررسی طرح های هادی روستایی دعوت کرده است و در ادامه جلسه خود رسیدگی به اصلاح ماده ۵ قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری را ادامه می‌دهد.

کمیته مسکن،عمران شهری و روستایی نیز بررسی طرح کاهش تعرفه بنگاه‌های معاملاتی و طرح ساماندهی ساخت و ساز در حریم روستا و مقابله با زمین خواری را ادامه می‌دهد.

کمیته نظام های فنی و اجرایی و مهندسی نیز در جلسه این هفته خود گزارش انتخابات نظام مهندسی کشور و استقرار سازمان استان ها، دفاتر نمایندگی، ادامه کار شوراهای انتظامی انتخاب شورای مرکزی و نحوه نظارت بر عملکرد سازمان را بررسی خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: