اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۹
کد خبر: ۲۷۹۱۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۸ - ۱۶ دی ۱۴۰۰ - 06 January 2022
وزیر فرهنگ
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اختصاص دو درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی کشور می‌تواند تحول‌آفرینی حوزه فرهنگ و همر را به وجود آورد، گفت: پیش‌بینی ما این است که با این اقدام دو رویکرد سیاست‌گذاری واحد در هزینه کرد دستگاه‌ها و ایجاد جهش در اعتبارات فرهنگی را این مهم به همراه خواهد داشت.
اختصاص دو‌ درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی در حوزه فرهنگ و هنربه گزارش عصرپرس از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی» در جریان سفر به استان مرکزی، در جمع خبرنگاران گفت: در کنار کارهای معمول، ردیف‌ها و تبصره‌های سال‌های گذشته و با وجود مشکلات و بستن بودجه در سال اول دولت سیزدهم، اقدام ارزشمندی در بودجه دولت صورت گرفته است.
 
وی بیان کرد: اختصاص ۲ درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی به بخش فرهنگ می‌تواند تحول آفرین باشد و پیش‌بینی می‌شود این اقدام دولت ۲ رویکرد را ایجاد کند.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: اول اینکه مدیریت و سیاست‌گذاری واحدی در هزینه کرد دستگاه‌های اجرایی به وجود می‌آورد.
 
اسماعیلی اظهار داشت: این هزینه‌ها از قبل بود و اغلب دستگاه‌ها این هزینه‌ها را داشتند اما خارج از مدیریت متمرکز بود.
 
وی عنوان کرد: دوم اینکه، این اقدام جهشی در اعتبارات فرهنگی ایجاد می‌کند که کمک می‌کند بخشی از عقب ماندگی‌های حوزه فرهنگی و هنری در سال‌های اخیر از این طریق جبران شود.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: به سبب پیشینه تاریخی و فرهنگی بسیار بالای استان مرکزی و شهرستان اراک در این استان حضور پیدا کردم.
 
اسماعیلی گفت: در سفرهای استانی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داریم بنا بر این است که به همه حوزه‌های فرهنگی و تمدنی کشور سرکشی کنیم و با اهالی فرهنگ و هنر شهرستان‌ها و استان ها گفت و گو کنیم.
 
وی اظهار داشت: بازدید از طرح‌های فرهنگی و هنری در استان‌ها از دیگر اهداف است و در این سفر هم همین برنامه‌ها پیش‌بینی شده و امیداست این سفر یک مقدمه برای سفر بعدی رییس جمهور به استان مرکزی باشد.
 
اسماعیلی بیان کرد: امید است بتوان در این سفر موضوعات و پروژه‌های فرهنگی که نیاز به حمایت ویژه دارد را با استاندار مرکزی جمع بندی کرده و در سفر رییس جمهور در شمار طرح‌های مصوب پیشنهاد دهیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: