اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۹
کد خبر: ۲۷۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۱ - ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - 18 December 2021
مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۱ هموطن دیگر بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و طی این بازه زمانی ۱۷ استان نیز هیچ موردی از فوت بیماران کرونایی نداشته‌اند.
فوت۴۱  نفردیگر در کشور بر اثر کرونابه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، از دیروز(جمعه) تا امروز شنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۳۶۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲۴۳ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور نیز به ۶ میلیون و ۱۶۹ هزار و ۱۱ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۱ هزار و ۳۳ نفر رسید.

همچنین در شبانه روز گذشته بیشترین مرگ و میر بیماران کرونایی مربوط به تهران با ۶ نفر و استانهای آذربایجان غربی، فارس و خراسان شمالی با ۵ نفر بوده است.

۲۷ استان کشور نیز در شبانه روز گذشته مرگ و میر کمتر از پنج نفر داشته اند که در ۱۷ استان، هیچ موردی از فوت بیماران کرونایی، ثبت نشده است. 

تا کنون ۵ میلیون ۹۹۹ هزار و ۸۶۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

دو هزار و ۹۰۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ نیز در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۴۰ میلیون و ۶۷۱ هزار و ۵۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تا کنون ۵۹ میلیون و ۶۲ هزار و ۲۵۶ نفر دُز اول، ۵۰ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۶۳۴ نفر دُز دوم و سه میلیون و ۵۶۷ هزار و ۳۷ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۱۲ میلیون و ۸۱۹ هزار و ۹۲۷ دُز رسیده است.

در شبانه روز گذشته نیز ۲۲۳ هزار و ۳۵۶ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

اکنون ۵۳ شهر در وضعیت زرد و ۳۹۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند و هیچ شهری در وضعیت قرمز و نارنجی در نقشه کرونای کشور مشاهده نمی شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: