اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱
کد خبر: ۲۷۱۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۳ - ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - 14 November 2021
نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای از تلاش‌های بی وقفه ارتش جمهوری اسلامی ایران در برگزاری رزمایش بزرگ ذوالفقار ۱۴۰۰ تقدیر و تشکر کردند.
تقدیر نمایندگان مجلس از برگزاری رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰به گزارش عصرپرس به نقل از خانه ملت؛ بیش از ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای از تلاش‌های بی وقفه فرماندهان، افسران، درجه داران و سربازان و کارکنان نیرو‌های چهارگانه ارتش به ویژه امیر سرلشگر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی در برگزاری رزمایش بزرگ ذوالفقار ۱۴۰۰ تقدیر و تشکر کردند.

متن بیانیه به این شرح است:

اقتدار این است که یک ملت از درون بجوشد، هم علم را، هم نظامی گری را، هم سازندگی را، هم پیشرفت را و هم عزت بین المللی را برای خود کسب کند این‌ها مولفه‌های اقتدار یک ملت است (از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سال ۹۷).

رزمایش بزرگ ذوالفقار ۱۴۰۰ با اهداف راهبردی و ایجاد بازدارندگی از طریق عمق بخشی و شناسایی و انهدام اهداف دوردست دشمنان، تاب آوری تجهیزات ارتش در مقابل رادار‌های دشمن و توسعه و دفاع چند جانبه و نیز با اهداف عملیاتی ارتقای توان رزم و دفاع از استقلال تمامیت ارضی، استمرار و تقویت حضور اثرگذار در آب‌های دوردست بین المللی و مناطق راهبردی، پایش خطوط انتقال انرژی، ارتقای آمادگی ارتش برای ایستادگی در مقابل زیاده خواهی دشمنان و در صورت نیاز اقدامات مقابله‌ای برقراری امنیت پایدار برای خطوط مواصلاتی خود، حمایت از حمل و نقل دریایی و اقتصاد دریا محور، ارتقای آمادگی و کارایی قرارگاه‌ها و مراکز کنترل فرماندهی ثانویه و متحرک، انتقال دانش و تجربه نسل جوان، بهره برداری از قابلیت‌های موجود در حوزه پهباد، ارزیابی سرعت عمل و چالاکی ترکیب توان و قدرت نیرو‌های چهارگانه آجا در پشتیبانی آتش و ... با حضور تیپ‌های متحرک هجومی، زرهی و توپخانه انواع هواپیما‌های شناسایی، جنگنده و ترابری، انواع شناور‌های سطحی و زیرسطحی، انواع پهباد‌های شناسایی و رزمی در برد مختلف، انواع سامانه‌های موشکی سطح به سطح، زمین به هوا، ساحل به دریا، سامانه‌های جنگ الکترونیکی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آبان ماه ۱۴۰۰ به مدت ۳ روز در منطقه جنوب شرقی کشور برگزار شد.

در طول رزمایش ۱۳۲ تمرین برای نیروگاه چهارگانه ارتش در قالب عملیات مشترک و هماهنگ و همزمان پیش بینی و اجرا شد که به حول و قوه الهی نیرو‌های منطقه با سربلندی و رضایت فرماندهان ماموریت‌های محوله را با موفقیت انجام دادند. شایان ذکر این که در طول رزمایش نسبت به برپایی ۳ بیمارستان سیار درمنطقه و اهدای کمک‌های مومنانه در قالب طرح‌های مردمی اقدام شده است.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی با استعانت از درگاه خداوند متعال و به مصداق حدیث شریف مَن لَم یَشکُرِالمَخلوقَ، لَم یَشکُرِ الخالقَ از تلاش‌های بی وقفه فرماندهان، افسران، درجه داران و سربازان و کارکنان نیرو‌های چهارگانه ارتش به ویژه امیر سرلشگر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی تقدیر و تشکر می‌کنیم و امید داریم با توکل به خداوند و عنایات خاصه حضرت، ولی عصر عج و تحت امر فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله امام خامنه‌ای همواره در انجام وظایف سربازی به میهن اسلامی سربلند و پایدار باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر: